Strona główna 0_Slider Trwa walka o finał okręgowego Pucharu Polski!

Trwa walka o finał okręgowego Pucharu Polski! [RELACJA LIVE]

0

W Żarowie rozgrywany jest dziś drugi półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciel klasy okręgowej – Zjednoczeni Żarów podejmują trzecioligową ekipę Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Start spotkania o 15.30, zapraszamy do śledzenia RELACJI LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Obrońcy tytułu zagrają w składzie: B. Kot, Kozachenko, Białas, Frankiewicz, P. Paszkowski, Sowa, Stachurski, Szuba, Botura, Szczygieł, Jaroszyński.

Do rozpoczęcia meczu kilka minut.

Rozpoczynamy pojedynek.

4′ – spokojne tempo meczu – uderzenie jednego z piłkarzy gospodarzy głową – piłka wysoko ponad bramką.

8′ – kolejny korner dla żarowian, skutecznie piąstkuje Kot.

9′ – efektownie prawą stroną przedzierał się Botura, zagranie do Jaroszyńskiego niestety niedokładne.

11′ – groźna wrzutka Szuby w pole karne – kończy się tylko na zagrożeniu.

17′ – dobre dośrodkowanie Szuby z rzutu rożnego, Frankiewicz świetnym uderzeniem głową pakuje piłkę do sieci – Świdnica na prowadzeniu 1:0!!!

21′ – ostro do przodu ruszył Uszczyk, ale pewnie piłkę opanował Kot i zagrał do jednego z parnerów.

22′ – kolejny rzut rożny dla świdnickiej drużyny – akcję próbował kończyć mocnym uderzeniem Jaroszyński, lecz ta próba była niecelna.

27′ – miejscowi szukają swoich szans na wyrównanie – pewnie radzą sobie w defensywie świdniczanie.

29′ – odpowiadają podopieczni Jarosława Pedryca – strzał Stachurskiego z narożnika pola karnego niedokładne.

33′ – znów dobra akcja świdniczan, Hruszowiec broni mocny strzał Szczygła i wciąż jest tylko 1:0.

35′ – Szuba potężnie uderza z rzutu wolnego – piłka odbija się od poprzeczki. Bramkarz Zjednoczonych w tej sytuacji nawet nie drgnął.

41′ –  – kolejne uderzenie Szuby z rzutu wolnego, Hruszowiec „wypluwa” piłkę, dopada do niej Jaroszyński i strzela na 2:0!!!

45′ – koniec pierwszej połowy – Polonia-Stal Świdnica prowadzi 2:0!

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – 6 zmian w Świdnicy: boisko opuszczają B. Kot, Białas, Frankiewicz, Szuba, Szczygieł i Jaroszyński, wchodzą Koziarz, Salamon, Barros, B. Paszkowski, Myrta.

48′ – dobrze w drugą połowę wchodzą Zjednoczeni trafiając na 1:2!!!

50′ – Kozachenko – żółta kartka.

54′ – mocno na rywali naciskają świdniczanie, defensywa żarowian dobrze jednak interweniuje.

55′ – P. Paszkowski – żółta kartka za faul na Uszczyku.

60′ – Myrta uderza z rzutu wolnego – bardzo niedokładnie.

63′ – z bramki wychodzi Hruszowiec, mija go Myrta i decyduje się na strzał z ostrego kąta. W porę zdołał jednak interweniować wracający bramkarz Zjednoczonych.

67′ – wyborna okazja na podwyższenie prowadzenia dla gości, Hruszowiec instynktownie odbił pikę po uderzeniu P. Paszkowskiego.

69′ – Botura strzela bardzo niedokładnie.

70′ – Sowa mocno uderzył z rzutu wolnego – piłka mija światło bramki.

73′ – faulowany w polu karnym Myrta i jedenastka dla świdniczan. Pewnym egzekutorem Barros i jest 3:1!!!

76’ – fatalna w skutkach zabawa Koziarza kończy się golem na 2:3!!!

79′ – gospodarze uwierzyli, że nic w tym meczu nie jest jeszcze stracone.

81′ – znakomita kontra w wykonaniu Botury – Raul minął dwóch obrońców, ale ostatecznie Hruszowiec okazał się lepszy.

85′ – żarowianie walczą, ale groźniejsi w końcówce są goście.

87′ – gramy w dziesięciu – w jednym e starć ucierpiał Botura – limit zmian wykorzystany.

89′ – rzut wolny dla Zjednoczonych – dobrze broni Koziarz.

90′ – koniec meczu – Świdnica wygrywa skromnie 3:2, awansując do wielkiego finału okręgowego Pucharu Polski.