Strona główna 0_Slider Termo-bramka i ankieta. Obostrzenia przy wejściu do świdnickiego szpitala

Termo-bramka i ankieta. Obostrzenia przy wejściu do świdnickiego szpitala

4

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w świdnickim szpitalu wprowadzone zostały dodatkowe obowiązki. Każda wchodząca osoba ma mierzoną temperaturę w specjalnej termo-bramce oraz wypełnia ankietę. Obowiązuje zakaz odwiedzin poza trzema wyjątkowymi sytuacjami.

W ubiegłym tygodniu na trzech oddziałach świdnickiego szpitala zostało potwierdzonych 19 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Przyjęcia na chirurgię, ortopedię oraz laryngologię zostały wstrzymane, a blok operacyjny pracuje w zakresie ograniczonym do przypadków ratowania życia. Do odwołania nie będzie także rodzinnych porodów, a do laboratorium diagnostycznego trzeba umawiać się telefonicznie.

Przy wejściu do szpitala tworzą się kolejki. Pacjenci i towarzyszące im osoby muszą przejść przez termo-bramkę, mierzącą temperaturę oraz wypełnić ankietę.

Szpital na swojej stronie publikuje szczegółowe zasady wejścia dla pacjentów:

„1. Przed budynkiem szpitala zakładamy maseczkę ochronną. Wchodzimy przez wejście główne do szpitala. Dezynfekujemy ręce.

2. Zgłaszamy się do punktu informacyjnego w holu głównym, bez osoby towarzyszącej, z wyjątkiem dzieci i osób z dysfunkcjami, uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się.

3. Jako opiekun dziecka lub osoby z niepełnosprawnością, na teren szpitala może wejść i w oddziale przebywać tylko 1 osoba.

4. Informujemy personel o celu wizyty w placówce – np. przyjęcie planowe, ustalenie terminu przyjęcia do szpitala, poradni lub pracowni, kontrola po zabiegach operacyjnych itp.

5. Osoba wchodząca na teren szpitala ma automatycznie mierzoną temperaturę w termo-bramce a następnie samodzielnie lub przy pomocy personelu wypełnia ankietę wstępnej kwalifikacji.

6. W razie podwyższonej temperatury > 37,3ºC oraz zakreślenia w ankiecie co najmniej jednej odpowiedzi TAK – osoba wchodząca nie przechodzi dalej – czeka na decyzję personelu medycznego działu, do którego się udaje.

7. Po weryfikacji personel punktu kieruje pacjenta do odpowiedniego działu szpitala lub odmawia wejścia na teren szpitala i proponuje kontakt z lekarzem POZ. Ankietę pacjent przekazuje personelowi działu docelowego (oddziału, poradni, pracowni). Bez wypełnionej ankiety pacjent nie ma prawa przebywać na terenie szpitala.

8. Jeżeli Pani/Pan jest pacjentem naszego szpitala, opuszczanie sali chorych w trakcie pobytu należy ograniczyć do niezbędnego minimum.

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin w oddziałach szpitalnych. Wejście na oddział w celu odwiedzin możliwe jest wyłącznie za zgodą personelu oddziału, w przypadkach, gdy pacjent jest w stanie terminalnym, w stanie zagrożenia życia lub niestabilny emocjonalnie z powodu rozłąki z bliskimi.

W całym szpitalu obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych – zasłaniających usta i nos, dezynfekcja rąk (w wielu miejscach są dostępne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym) oraz zachowanie dystansu około 2 metrów między osobami.”

Z realizacją ostatniego nakazu – utrzymania dystansu, oczekujący mają największy problem, mimo że miejsca pod zadaszeniem nie brakuje.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPrywatna wycieczka do Prypeci – podróż z sensem
Następny artykułApelują o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy w Marcinowicach