Strona główna Artykuł sponsorowany Prywatna wycieczka do Prypeci – podróż z sensem

Prywatna wycieczka do Prypeci – podróż z sensem

0

Czarnobylska Strefa Wykluczenia stała się w ostatnich latach bardzo atrakcyjnym celem turystycznym. Popularne gry komputerowe, książki i seriale podsycają zainteresowanie opinii publicznej estetyką postapokaliptyczną.

Czarnobylska Strefa Wykluczenia stała się w ostatnich latach bardzo atrakcyjnym celem turystycznym.  Popularne gry komputerowe, książki i seriale podsycają zainteresowanie opinii publicznej estetyką postapokaliptyczną.  To miejsce największej katastrofy jądrowej w historii ludzkości, ale także przykład tego, jak natura może się odnawiać. Miejsce, które przypomina o błędach rasy ludzkiej, ale także o bohaterstwie jednostek. Prywatna wycieczka do Prypeci i Czarnobyla to jeden z najciekawszych sposobów na spędzenie weekendu z bliskimi, ponieważ jest zarówno ekscytującą przygodą, jak i lekcją życia.

Prypeć i Czarnobyl: czy wycieczki są bezpieczne?
Bezpośrednio po eksplozji elektrowni w Czarnobylu do atmosfery przedostała się tak duża ilość substancji radiacyjnych, że władze musiały ewakuować ponad 115 tys. osób z 30-kilometrowej strefy.  Niektóre konsekwencji ujawniły się niemal w całej Europie, tysiące kilometrów od epicentrum. Ale czy teraz istnieje niebezpieczeństwo?

Łącznie w likwidacji skutków wypadku wzięło udział ponad 600 tysięcy osób.  Wydano setki miliardów dolarów.  Już na początku lat 90. Zona stała się obiektem wizyt zarówno legalnych, jak i nielegalnych wypraw, a w 2002 roku pojawił się raport ONZ, zgodnie z którym w większości miejsc Strefy Wykluczenia można przebywać bez szkody dla zdrowia.

W dzisiejszych czasach samodzielne zwiedzanie Strefy może być niebezpieczne, dlatego jest to prawnie zabronione. Jeśli jednak chcesz odwiedzić Czarnobyl, wycieczki organizowane przez licencjonowane firmy są całkowicie bezpieczne. Dzienna dawka promieniowania w Zonie jest taka sama jak podczas kilkugodzinnego lotu samolotem na dużej wysokości – twierdzi firma Trips to Chernobyl.

Jak zapewnia Trips to Chernobyl, wycieczki prywatne jakie organizuje są całkowicie bezpieczne. Oto kilka powodów:

  • Doświadczeni przewodnicy, którzy znają bezpieczne trasy;
  • Ubezpieczenie wliczone w koszt wycieczki;
  • Podczas wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymują bezpłatne dozymetry i maski przeciwgazowe.
  • Unikalne lokalizacje Strefy
  • Podczas prywatnej wycieczki do Czarnobyla nie będziesz się nudzić ani minuty. Dziesiątki unikalnych lokalizacji przyciągają co roku dziesiątki i setki tysięcy turystów. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, prawdziwe „miasto-muzeum” – ekscytujące, przerażające i pełne tajemnic.

Jako uczestnik wycieczki do Prypeci zobaczysz elektrownię jądrową, sarkofag ochronny, muzeum techniki i robotów, które uczestniczyły w likwidacji katastrofy. Czerwony las, który po wybuchu przyjął największą dawkę promieniowania, to bardzo klimatyczne miejsce. Możesz zrobić zdjęcie w pobliżu słynnego radaru wojskowego „Duga 1”, zwanego także „Okiem Moskwy” – opisuje ofertę przedstawiciel firmy.

Trips to Chernobyl to oficjalny touroperator organizujący niezapomniane wyprawy do Strefy Czarnobylskiej. 147 lokalizacji, przyjemne rabaty, wielojęzyczne przewodniki znający, możliwość odwołania wycieczki i zarabiania pieniędzy – to tylko część korzystnej oferty firmy!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDo wymarzonej przez społecznika terenówki tylko krok
Następny artykułTermo-bramka i ankieta. Obostrzenia przy wejściu do świdnickiego szpitala