Strona główna 0_Slider Sprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych

Sprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych

1

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji, w wybranych stacjach kontroli pojazdów na terenie całego kraju będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu świateł w samochodzie.

Zachęcamy wszystkich kierowców do pochylenia się nad problemem, który występuje na polskich drogach. Jest to nieprawidłowy stan świateł, który często dość ciężko samemu ocenić. Dlatego w najbliższe weekendy będzie można sprawdzić stan swojego oświetlenia i skorygować go. Będą też prowadzone działania kontrolno-prewencyjne zarówno przez policjantów jak i inspektorów transportu drogowego. Ta akcja jest skierowana przede wszystkim do kierowców, którzy na co dzień nie mają czasu zastanowić się nad tym jak ważne jest sprawne oświetlenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno swojego jak też innych jego uczestników. Policyjne statystyki pokazują wyraźnie, że najwięcej ofiar na polskich drogach w ubiegłym roku było właśnie w październiku a pora wcześnie zapadającego zmroku powoduje, że światła mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa – wskazuje Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak tłumaczą organizatorzy kampanii, prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane – poza ich ogólnym stanem technicznym – właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej akcji, 24 października, 7 oraz 21 listopada odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii. – W tym roku udało nam się zgromadzić rekordową liczbę stacji partnerskich bo ponad 1200 – podkreśla Mikołaj Krupiński, rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego.

W kampanii biorą udział stacje kontroli pojazdów w Świdnicy:

  • OSKP „EKO-WOD”, ul. Towarowa 8, 58-100 Świdnica, tel. 74 856 92 70, godziny otwarcia w dniach akcji: 08.00-20.00,
  • Martin & Mateo OSKP, ul. Szarych Szeregów 6, 58-100 Świdnica, tel. 74 851 20 00, godziny otwarcia w dniach akcji: 8.00-20.00,
  • OSKP ul. Bystrzycka 14, 58-100 Świdnica, tel. 74 852 25 84, godziny otwarcia w dniach akcji: 8.00-20.00.

Z pełnym wykazem stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii można się zapoznać na stronie Komendy Głównej Policji, jednostek policji w całej Polsce oraz partnerów akcji.

/KGP, opr. mn/

zdjęcie ilustracyjne: Śląska Policja

Poprzedni artykułPrzy Urzędzie Stanu Cywilnego ruszył punkt pobrań na obecność koronawirusa
Następny artykułOsierocony kocurek szuka domu