Strona główna 0_Slider Remontują przejazd kolejowy. Bystrzycka nieprzejezdna, wyznaczono objazdy

Remontują przejazd kolejowy. Bystrzycka nieprzejezdna, wyznaczono objazdy [FOTO]

0

Od roku kierowcy poruszający się ulicami Westerplatte oraz Bystrzycką przeklinali stan przejazdów kolejowych znajdujących się na trasie rewitalizowanej linii łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem. Prace remontowe przy Bystrzyckiej właśnie ruszyły, jednak na wymianę nawierzchni na drugim z przejazdów trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do listopada.

Przypomnijmy, oba przejazdy znajdują się na trasie rewitalizowanej za blisko 200 mln złotych linii kolejowej nr 285. Prace w ramach tej inwestycji na dobre ruszyły we wrześniu 2019 roku i okazały się problematyczne zwłaszcza dla kierowców przemieszczających się ruchliwą ulicą Westerplatte. Remontu wyczekiwali jednak nie tylko zmotoryzowani, ale również piesi i rowerzyści.

O termin rozpoczęcia prac dopytać postanowiła również radna Zofia Skowrońska-Wiśniewska, która z interpelacją w tej sprawie zwróciła się do prezydent Świdnicy. – Widząc przedłużające się prace na przejazdach kolejowych w ciągu ul. Bystrzyckiej oraz Westerplatte i związane z tym niedogodności, zwróciłam się w sierpniu br. do PKP PLK z prośbą o wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Uzyskałam informację, że do zakończenia prac niezbędne jest zamknięcie całodobowe przejazdu, uwzględnienie tego zamknięcia w regulaminie ruchu kolejowego oraz koordynacja prac kolejowych prowadzonych na linii 285 i 771 – wyjaśniła w odpowiedzi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Spółce udało się już uzgodnić i zatwierdzić organizację ruchu na czas przebudowy przejazdu i w dniu 9 października rozpoczną się prace w pierwszej kolejności przy przejeździe na ul. Bystrzyckiej, które powinny kończyć się do dnia 13 października br. Odnośnie przebudowy przejazdu na ul. Westerplatte zachodzi konieczność koordynacji z robotami, które wykonywać będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wstępnie uzgodniono, że prace związane z przebudową sieci rozpoczną się w dniu 3 listopada, a zamknięcie i przebudowa przejazdu nastąpią w dniach 7-8 listopada – dodała prezydent Świdnicy.

Prace na przejeździe na ulicy Bystrzyckiej na dobre ruszyły 10 października. W związku robotami wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu, a w rejonie przejazdu kolejowego wprowadzony został zakaz ruchu. Tym samym zmotoryzowani muszą korzystać z objazdu.

Stan przejazdów na Bystrzyckiej i Westerplatte na dzień 9 października 2020 roku:

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZaginął Mufinek
Następny artykułTydzień bezpłatnych badań wzroku