Strona główna 0_Slider Reprezentanci czeskiej ekstraligi trenują w Świdnicy!

Reprezentanci czeskiej ekstraligi trenują w Świdnicy! [FOTO]

1

Niezbyt często zdarza się, aby Świdnica stała się bazą treningową dla przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej w dowolnej dyscyplinie sportu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wszelkie treningi i rozgrywki ligowe w Czechach zostały zawieszone. Nowym ośrodkiem treningowym dla ekstraligowych hokeistów ekipy HC Dynamo Pardubice zostało lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Czescy hokeiści trenują w Świdnicy od piątku, 23 października. W najbliższych dniach będą odbywać po dwie jednostki treningowe. – Szukaliśmy różnych sposobów, aby utrzymać zawodników w formie. Do tego czasu korzystaliśmy z prowizorycznego placu treningowego, który przygotował nam zarząd klubu oraz biegaliśmy w górach. Podobnie jak inne kluby, szukaliśmy jednak rozwiązań, które pozwolą nam wejść na lód. Teraz po dwóch tygodniach w końcu nam się to udało. Nie przyjeżdżamy do Świdnicy na wakacje i odpoczynek, a po to, by ciężko trenować – komentuje trener ekstraligowego HC Dynamo Pardubice, Milan Razým.

HC Dynamo Pardubice to nie jedyna czeska drużyna z Tipsport Extraligi, która zdecydowała się na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Zespół HC Oceláři Trzyniec trenuje Cieszynie, Mountfield Hradec Kralove szlifuje formę w Niemczech, a ekipy z Pragi, Mlady Boleslav i Pilzna przygotowują się  na odkrytym lodowisku w czeskim mieście Dobris w pobliżu stolicy kraju.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułFestiwal Spektrum przeniesiony do sieci
Następny artykułBezpłatne konsultacje prawne dla obcokrajowców / Безкоштовні юридичні консультації для мігрантів в Свідниці