Strona główna Kultura Festiwal Spektrum przeniesiony do sieci

Festiwal Spektrum przeniesiony do sieci

0

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych i mając na względzie komfort i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, decyzją władz Świdnicy i organizatorów, 6. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zostaje przeniesiony w całości do sieci.

Tegoroczna edycja Spektrum, wyjątkowa z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, miała przyjąć formę festiwalu hybrydowego. Jest to rozwiązanie często wybierane przez polskie i zagraniczne imprezy filmowe, które oferuje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych w trybie stacjonarnym, w kinie, jak i w Internecie. Wspólną decyzją władz miasta oraz organizatorów, wydarzenia i projekcje filmów z programu części stacjonarnej, które miały mieć miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury, nie odbędą się – przekazano w komunikacie.

Część online festiwalu, czyli prezentacja tegorocznej selekcji krótkich metraży z konkursów „Okiem Młodych”, zostaje do dyspozycji widzów bez zmian. Filmy będzie można oglądać za pośrednictwem platformy mojeekino.pl w dniach 29 – 31 października. Sprzedaż biletów w postaci ważnych przez 48h kodów od momentu zakupu, rozpocznie się w czwartek, 29.10, od godz. 10:00. Program poszczególnych bloków konkursowych jest dostępne na stronie festiwalu.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdalena Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, odbędą się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook. Dokładny harmonogram spotkań online zostanie opublikowany w dniu planowanego rozpoczęcia festiwalu, w sobotę, 24 października, o godz. 12.00. Wtedy tez organizatorzy ogłoszą, które spośród filmów pełnometrażowych zobaczymy w wersji online.

24 października, o godz. 19.00 na festiwalowym Facebooku, odbędzie się także transmisja oficjalnego otwarcia festiwalu, w którym udział wezmą: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor festiwalu Paweł Kosuń, dyrektor artystyczny Spektrum Lech Moliński, a także przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury – dyrektorka Anna Rudnicka oraz jej zastępczyni Bożena Kuźma.

Zwrot biletów będzie możliwy od poniedziałku 26 października. Posiadacze biletów proszeni są o kontakt mailowy, na adres [email protected] lub telefoniczny, pod numerem 74 851 56 57.

Informacje na temat bieżących zmian programowych będą publikowane na oficjalnej stronie Spektrum i zamieszczanie w mediach społecznościowych festiwalu: Facebook, Instagram.

/mat. organizatorów, opr. mn/