Strona główna 112 Problemy z bezdomnymi, mandaty za palenie papierosów

Problemy z bezdomnymi, mandaty za palenie papierosów

0

133 razy interweniowali świdniccy strażnicy miejscy od 9 do 15 października. Jak co tydzień, przedstawiają kilka wybranych interwencji.

09.10.2020r. godz.1712dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn palących papierosy na peronie dworca PKP Świdnica Miasto. W miejscu tym obowiązuje bezwzględny zakaz palenia. Dodatkowo należy pamiętać, że w miejscach ogólnodostępnych nałożony jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie ma w tym przypadku zwolnień dla miłośników tytoniu. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali obu mężczyzn za palenie papierosów w miejscu niedozwolonym i pouczyli o obowiązku noszenia maseczek w miejscach ogólnodostępnych.

09.10.2020r. godz.1320dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dewastacji pomnika na Placu Grunwaldzkim przez grupę młodzieży. Skierowani na miejsce strażnicy nie potwierdzili zgłoszenia, gdyż młodzież jedynie siedziała na cokole pomnika. Interwencja jednak zakończyła się nałożeniem mandatu, gdyż jedna w tych osób spożywała alkohol.

09.10.2020r. godz.2001 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej na wózku inwalidzkim, która w rejonie sklepu „Biedronka” przy ulicy Kliczkowskiej zaczepiała przechodniów. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Jak ustalono, osoba ta była skierowana do schroniska im. Świętego Brata Alberta przez jedną z gmin z powiatu wałbrzyskiego, jednak w związku z niestosowaniem się do obowiązującego tam regulaminu, mężczyzna został usunięty z ośrodka. Od tego czasu funkcjonował jako bezdomny na terenie naszego miasta. W związku z faktem, iż w stosunku do jego osoby straż miejska wielokrotnie podejmowała interwencje w związku z agresywnym zachowaniem, spożywaniem alkoholu, zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, wspólnie z pracownikiem MOPS podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do jego macierzystej gminy, gdzie został on przekazany pod opiekę pracownikom socjalnym.

14.10.2020r. godz.1404 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego w kłębowisku szmat w Zaułku Kupieckim. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że sprawa dotyczy znanego nam doskonale bezdomnego Janusza Ch. Mężczyzna wielokrotnie przebywał w schronisku dla bezdomnych, jednak za każdym razem był z niego usuwany w związku z nadużywaniem alkoholu. Straż miejska wraz z pracownikami MOPS wielokrotnie interweniowała w stosunku do tego mężczyzny oferując mu daleko idąca pomoc. Niestety nigdy nie był nią zainteresowany. Janusz Ch. był wielokrotnie karany przez sąd za naruszanie porządku prawnego, kary te nie zmieniły jego zachowania. W chwili obecnej problem ten pozostaje nierozwiązany.

15.10.2020r. godz.1420 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej na chodniku w rejonie Placu Drzymały. Osoba zgłaszająca nie była w stanie powiedzieć nic więcej na ten temat, gdyż odeszła z tego miejsca. Natychmiast we wskazany rejon udał się patrol straży miejskiej. Na miejscu zgłoszenie potwierdzono. Szybko udało się dobudzić kobietę, która był pod wpływem alkoholu. „Poszkodowaną” przekazano pod opiekę rodziny.

/Źródło sm.swidnica.pl/

Poprzedni artykułPokaz siły Szarych Wilków! Pewny triumf nad Spartą [FOTO]
Następny artykułKrajowa Mapa Zagrożeń: Ponad 1000 zgłoszeń z powiatu świdnickiego