Strona główna 0_Slider Pokaz siły Szarych Wilków! Pewny triumf nad Spartą

Pokaz siły Szarych Wilków! Pewny triumf nad Spartą [FOTO]

0

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica pewnie pokonali we własnej hali ekipę Sparty Oborniki Wielkopolskie 32:22 (18:8) w meczu 5. kolejki II ligi. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Świdniczanie znakomicie weszli w to spotkanie. Zdominowali rywali od pierwszych minut i bardzo szybko zbudowali wysoką przewagę. Goście – zespół oparty na niedawnych mistrzach Polski młodzików mieli spore problemy ze sforsowaniem defensywy Szarych Wilków i świetnie dysponowanego Damiana Olichwera w bramce i w efekcie już po kwadransie ŚKPR prowadził 12:2! Błyskawiczne uspokojenie sytuacji na parkiecie pozwoliło trenerowi Krzysztofowi Terebunowi na dowolne rotowanie składem i testowaniem elementów taktycznych. Na parkiecie po raz pierwszy w tym sezonie pojawili się Adam Chmiel i Michał Wojtala, którzy dotąd leczyli kontuzje. Obaj zaliczyli zresztą po jednym trafieniu.

Do przerwy ŚKPR utrzymał dziesięć goli przewagi (18:8), a po zmianie stron kontrolował grę. Na moment Sparta zbliżyła się na sześć trafień (25:19) w 50. minucie, ale gospodarze szybko wrócili na właściwe tory i ostatecznie zwyciężyli 32:22. – Mecz bez większej historii. Cieszy pewne zwycięstwo, ale uważam, że mogliśmy zagrać lepiej – mówił po meczu trener Terebun. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został Damian Olichwer. Za tydzień Szare Wilki ponownie zagrają na własnym parkiecie. Tym razem do Świdnicy zawita SPR Oleśnica, który w sobotę także wzbogacił się o trzy punkty, pokonując 29:23 OSiR Komprachcice.

ŚKPR Świdnica – Sparta Oborniki Wielkopolskie 32:22 (18:8)

Przebieg meczu: 5 4:2, 10 8:2, 15 11:2, 20 14:5, 30 18:8, 35 20:11, 40 22:13, 45 24:16, 50 25:19, 55 26:19, 60 32:22

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński, Wiszniowski – Pęczar 7, Etel 6, Jankowski 5, Redko 3, K. Stadnik 3, Król 2, Wołodkiewicz 2, Chmiel 1, Wojtala 1, Starosta 1, Dębowczyk 1, Ingram

Karne: ŚKPR 3/2, Sparta 2/2

Kary: ŚKPR 6 minut, ŚKPR 8 minut