Strona główna 0_Slider Krajowa Mapa Zagrożeń: Ponad 1000 zgłoszeń z powiatu świdnickiego

Krajowa Mapa Zagrożeń: Ponad 1000 zgłoszeń z powiatu świdnickiego

0

Od czterech lat funkcjonuje interaktywna mapa, na której każdy może oznaczyć zgłoszenie, dotyczące m.in. złego parkowania, jazdy z nadmierną prędkością czy spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy podsumowała pierwsze 9 miesięcy funkcjonowania mapy w 2020 roku.

– Od stycznia do września 2020 roku podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 1159 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 590 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 479  przypadkach wyeliminowany – informuje sierż.szt. Magdalena Ząbek.

Najczęściej oznaczano kategorie: przekraczanie dozwolonej prędkości (499 zgłoszenia), nieprawidłowe parkowanie (234 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (159 zgłoszenia).

– Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego.  Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – przypomina rzeczniczka świdnickiej policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń. Kliknij!

Poprzedni artykułProblemy z bezdomnymi, mandaty za palenie papierosów
Następny artykułPonad 8 500 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?