Strona główna 0_Slider Prace w Parku Młodzieżowym stanęły w miejscu

Prace w Parku Młodzieżowym stanęły w miejscu [FOTO]

6

Na koniec sierpnia planowano wykonanie prac związanych z remontem alejek i budową oświetlenia w rewitalizowanym Parku Młodzieżowym. Termin ten uległ jednak zmianie. Jak wyjaśnia odpowiadający za tę część parkowej inwestycji wykonawca, roboty zostały wstrzymane w oczekiwaniu na realizację prac przy parkowej zieleni.

W ramach rewitalizacji obejmującej teren całego Parku Młodzieżowego zajęto się m.in. wykonaniem remontu i przebudową alejek, montażem 50 ławek i 50 śmietników, budową toalety w okolicy wieżyczki, ustawieniem poidełka dla zwierząt, zamontowaniem siedzisk na murkach znajdujących się na terenie dawnego kortu tenisowego, ustawieniem 77 latarń – w tym 25 z czujnikami ruchu i jednej z modułem WiFi, a także montażem 15 kamer monitoringu. Na realizację tych prac przeznaczono blisko 3,5 mln złotych.

Pierwotnie zakładano, że roboty obejmujące remont ciągów komunikacyjnych, budowę infrastruktury technicznej i montaż małej architektury potrwają do 31 sierpnia 2020 roku. Tak się jednak nie stało. Dodatkowo, jak zaobserwowali mieszkańcy, w ostatnim czasie prace w Parku Młodzieżowym zostały właściwie wstrzymane. Jak się okazuje, na taką sytuację wpłynęła kwestia realizacji zadań związanych z parkową zielenią, w tym z planowaną wycinką drzew. – Nie możemy kończyć naszych prac, dopóki nie zostaną poczynione postępy przy zieleni. Gdybyśmy w tej chwili postawili lampy i zrobili docelową nawierzchnię, firma wykonująca swoje roboty przy zieleni mogłaby sporo z tych rzeczy zniszczyć – mówi Wacław Kruk z wykonującego prace w parku Zakładu Robót Teletechnicznych „Telfa”, tłumacząc przyczynę przyhamowania robót i deklarując możliwość ich przyspieszenia w chwili, gdy zaistnieje taka możliwość.

Obecnie nie jest jasne, kiedy rozpoczną się prace przy zieleni w Parku Młodzieżowym. Ponieważ jest on objęty ochroną konserwatorską, na wykonanie wycinki drzew zgodę musi wyrazić konserwator zabytków. W oparciu o wydaną decyzję można oszacować skalę robót i zorganizować przetarg na ich wykonanie. Do tej pory takiego zamówienia nie ogłoszono.

Do Urzędu Miejskiego w Świdnicy zwróciliśmy się z pytaniami dotyczącymi stanu prac w parku, aktualnego terminu ich zakończenia, a także tego, czy miasto uzyskało od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków decyzję umożliwiającą rozpoczęcie dalszych robót – w tym prac pielęgnacyjnych i wycinki zieleni. O odpowiedzi magistratu będziemy informować.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCzas rozliczeń
Następny artykułSiedem szczeniaków do wzięcia [Aktualizacja]