Strona główna Artykuł sponsorowany Czas rozliczeń

Czas rozliczeń

0

Zbliża się koniec roku, a tym samym czas, kiedy przygotowujemy się do rozliczenia podatku. To jeden z podstawowych obowiązków, choć wielu osobom kojarzą się z koniecznością śledzenia różnego rodzaju zmian oraz wypełniania skomplikowanych formularzy, liczenia oraz kontroli, by się nie pomylić, co niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. I choć na rynku znaleźć można szereg rozwiązań, które ułatwiają złożenie prawidłowego zeznania, to i tak ustawodawca zaskakuje różnego rodzaju zmianami. I dlatego zawsze warto sięgać po programy do PIT online, które bazują na aktualnych przepisach.

  1. Zmiany w zakresie prawa podatkowego
  2. Co można odliczyć od podatku?
  3. Wypełnij pit online

Zmiany w zakresie prawa podatkowego
 W nadchodzącym 2021 roku wiele z przepisów podatkowych się zmieni. Przede wszystkim zacznie obowiązywać nowa skala podatkowa, która wynosi 17%. Zastępuje ona wskaźnik, który do tej pory był na poziomie 18 lub 17,75%. Natomiast, jeśli podatnik przekroczy 85 528 zł dochodu, wskaźnik skali podatkowej będzie wynosić 32%. Poza tym w PITy 2021 pojawia się ulga dla podatników w wieku do 26 lat, o ile nie uzyska one przychodu wyższego niż 85 528 złotych. Wówczas zostanie zwolniony z podatku, co oczywiście nie niweluje obowiązku złożenia odpowiedniej deklaracji, w której wykazuje się uzyskane kwoty. Zmiany w rozliczeniach obejmują również podwyższenie ryczałtowych kosztów uzyskania przychodu. W przyszłym roku kwota zmniejszająca podatek będzie wynosić 525,12 złotych. Poza tym podatnicy mogą korzystać z szeregu odliczeń.

Co można odliczyć od podatku?
Podatników bardzo mocno interesują odliczenia od podatku, ponieważ pozwalają im na przykład nie wejść w kolejny próg. W PIT online będzie można skorzystać z takich ulg jak na przykład popularna prorodzinna (na dziecko). Poza tym podatnicy pracujący za granicą mają także możliwość abolicji. Nowością jest ulga termomodernizacyjna. Warto pamiętać, że można korzystać z odliczenia wydatków na leki i nabyty sprzęt rehabilitacyjny, ulgi na internet lub darowizn oraz wielu innych. Niezwykle istotne jest także to, aby przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa będzie można odliczyć od podatku darowizny pieniężne lub sprzęt medyczny. Kwota takiej ulgi to od 100 do 200% wartości przekazanej darowizny.

Wypełnij pit online
Coraz więcej podatników decyduje się na to, by PIT 2021 rozliczać przez internet. To wygodna opcja, który przede wszystkim minimalizuje ryzyko pomyłek, przyspiesza cały proces oraz ułatwia dostarczenie odpowiedniego formularza do stosownego urzędu skarbowego. W tym celu można wykorzystać oficjalną platformę internetową. Online dostępne są wszystkie ulgi i odliczenia, co ma bardzo duży wpływ na wysokość kwoty zwrotu podatków, na którą wielu Polaków co roku czeka.

PIT za 2020 online rozlicza się analogicznie do tradycyjnego. Można to zrobić wspólnie z małżonkiem lub osobno, a im wcześniej to zrobisz, tym szybciej dostaniesz zwrot podatku. Warto również nie akceptować deklaracji w rządowym systemie bez analizy, dlatego że o każde rozliczenie, a tym samym wskazanie wszelkich ulg i odliczeń musimy zadbać samodzielnie. Programy do rozliczania podatku online są intuicyjne, same zliczają wprowadzone dane, a także podpowiadają dobre rozwiązania. Tym samym możemy wykorzystać wszystkie możliwości, a także minimalizujemy ryzyko różnego rodzaju błędów. Profil na portalu podatkowym będzie aktywny już 15 lutego 2021 roku, a na jego modyfikację czy akceptację lub odrzucenie będziesz miał czas do 30 kwietnia, co jest datą dobrze znaną wszystkim podatnikom.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTłumy na świdnickim proteście w sprawie aborcji. Kontrmanifestacja przed katedrą: „ręce precz od kościoła!” [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPrace w Parku Młodzieżowym stanęły w miejscu [FOTO]