Strona główna 0_Slider Powrócić na zwycięską ścieżkę!

Powrócić na zwycięską ścieżkę! [RELACJA LIVE]

1

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica wracają na stadion Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po raz ostatni zagraliśmy na własnym terenie 7 października, pokonując ekipę ROW-u Rybnik 2:1. Od tego momentu dwukrotnie zagraliśmy na wyjazdach, przegrywając ze Stalą Brzeg i Gwarkiem Tarnowskie Góry. Dziś biało-zieloni walczą z rezerwami pierwszoligowej Miedzi Legnica – startujemy przed 14.00, zapraszamy do śledzenia RELACJI LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład gospodarzy: B. Kot, P. Paszkowski, Sowa, Salamon, Sztylka, Borowy, Barros, Szuba, B. Paszkowski, Krakowski, Myrta. Na ławce: Koziarz, Szczygieł, Kozachenko, Stachurski, Jaroszyński, Frankiewicz, Białas.

Skład gości: Szpaderski, Świątko, Bartczak, Bahaid, Pleśnierowicz, Koziara, Carastoian, Maciejewski, Fernandez, Petk, Niewiadomski. Na ławce: Rędzio, Rogoziński, Raposo, Taranek, Katshima, Marcate, Wadziński.

Zawody poprowadzi trójka arbitrów z KS Wrocław – jako główny: Radosław Kasprzyk.

Zawodnicy wychodzą powoli na boisko. Zapraszamy również do śledzenie relacji VIDEO LIVE z meczu

1′ – rozpoczynamy spotkanie

4′ – piłkarze Miedzi Legnica w natarciu. Gra na razie toczy się głównie na naszej połowie, ale zawodnicy gości nie stwarzają zagrożenia pod bramką Kota.

5′ – rzut wolny dla legniczan, po dośrodkowaniu piłkę pewnie złapał dobrze interweniujący Kot.

8′ – pierwszy minuty należą do gości, którzy ponownie zmusili do interwencji Kota.

9′ – rzut wolny dla biało-zielonych. Do piłki podchodzi Sztylka. Nasz obrońca dobrze dośrodkowuje, piłkę uderza głową Sowa, ale dobrze interweniuje bramkarz gości. Mamy rzut rożny.

10′ – z narożnika boiska dośrodkowuje Szuba, piłka po strzale obija słupek, a do odbitej futbolówki dobiega Myrta, który pewnie umieszcza piłkę w siatce. Prowadzimy 1:0!

12′ – niecelny strzale z dystansu Sowa

15′ – bramka dodała naszym piłkarzom pewności. Mamy kolejny rzut rożny, tym razem jednak w polu karnym lepiej interweniowali defensorzy gości.

16′ – strzał z dystansu gości. Piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką bramki Kota.

18′ – piłkarze Miedzi próbują ataku pozycyjnego. Na niewiele im się to jednak zdało, w środku pola ich ataki przecina Edil de Souza Barros i momentalnie przenosimy akcję pod bramkę rywali.

19′ – rzut wolny dla gości z okolic koła środkowego boiska.

21′ – biało-zieloni dobrze pracują w defensywie. Wysoki pressing naszych piłkarzy uniemożliwia rozgrywanie ataków naszych rywali

23′ – doskonałe uderzenie z dystansu Szuby. Dobrze jednak interweniuje Szpaderski, próbuje jeszcze dobijać P. Paszkowski, niecelnie.

24′ – rzut wolny dla legniczan po faulu Borowego, który za przewinienie otrzymał żółtą kartkę

25′ – niecelne dośrodkowanie ze stałego fragmentu zespołu gości

26′ – kolejny faul świdnickiego zespołu. Piłkarze gości ponownie dośrodkowują w pole karne, ale futbolówka pada łupem naszego bramkarza

30′ – mimo początkowej przewagi zespołu gości z biegiem minut to nasi piłkarze przejęli inicjatywę w spotkaniu. Teraz to biało-zieloni spokojnie rozgrywają piłkę szukając okazji na kolejnego gola

32′ – świetna akcja legniczan. Z głębi pola karnego uderza Niewiadomski, świetnie broni Kot, finalnie piłkę na rzut rożny wybija Sztylka, tym samym ratując nasz zespół przed stratą prowadzenia

32′ – groźne dośrodkowanie z boku boiska i kolejny stały fragment gości – tym razem jednak bez zagrożenie pod bramką Kota

34′ – próba strzału z dystansu legniczan, piłkę odbija jeden z naszych obrońców

36′ – szansa świdniczan. Piłkę w pola karne dośrodkował Szuba. W ostatniej chwili piłkę wybijają piłkarze gości.

39′ – kolejna dobra szansa na gola dla świdniczan. Piłkę pod polem karnym odbiera B. Paszkowski, podaje do Szuby, a ten decyduje się na strzał po długim słupku. Piłka mija jednak światło bramki. Nadal prowadzimy 1:0.

43′ – udana pułapka ofsajdowa bloku defensywnego świdniczan. Grę długim podaniem wznawia Kot

44′ – na skrzydle rozpędzał się Krakowski. Nasz pomocnik nie zdołał jednak utrzymać piłki w boisku pod naporem obrońcy zespołu Miedzi. Z autu rozpoczynają goście.

45′ – świetne przejęcie Myrty na środku boiska. Napastnik natychmiast popędził na bramkę rywala, zabrakło jednak pomocy partnerów.

46′ – rzut wolny z boku boiska gości. Wybijamy piłkę, a sędzia kończy pierwszą połowę tego spotkania.

Pierwsza połowa należała do bardzo wyrównanych. Oba zespoły miały swoje szanse, lepsi okazali się jednak świdniczanie, którzy po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzą z rezerwami pierwszoligowej Miedzi Legnica 1:0!

46′ – rozpoczynamy drugą część spotkania. Przypomnijmy, że na półmetku rywalizacji prowadzimy 1:0 po bramce świdnickiego napastnika – Roberta Myrty.

46′ – szybko rozpoczynają goście. Dogranie w pole karne ponownie przecina jednak Kot. Bramkarz Polonii Stali pewnie łapie piłkę i wznawia grę długim podaniem w kierunku Myrty

50′ – wysokie tempo meczu, dużo przejęć i strat po obu stronach

51′ – świetne przejęcie Szuby, który momentalnie zagrywa prostopadle do B. Paszkowskiego. Świdnicki pomocnik pudłuje jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Na tablicy wyników nadal 1:0.

53′ – rzut wolny dla świdniczan ze środka boiska. Szuba próbuje dośrodkować w pole karne, ale zagranie było zbyt słabe.

54′ – niebezpieczna kontra legniczan przerwana przez Szubę, który za to zagranie obejrzał żółtą kartkę

55′ – niecelny strzał z rzutu wolnego Miedzi

57′ – kolejna dobra interwencja Kota, który dzisiaj etatowo wyłapuje dośrodkowania zespołu gości

59′ – dobry fragment gry zespołu z Legnicy. Piłka po strzale z dystansu leci jednak wysoko nad poprzeczką świdnickiej bramki

60′ – kolejny faul naszego zespołu. Szybko wznawiają legniczanie

61′ – kolejna dobra akcja gości. Na rzut rożny wybija Sztylka. Piłkę dośrodkowaną z narożnika piąstkuje Kot

62′ – faul zespołu Miedzi. Szuba miękko dośrodkowuje. Piłkę wybijają jednak defensorzy z Legnicy

63′ – żółta kartka dla bramkarza Miedzi

64′ – kolejny faul drużyny Miedzi, żółtą kartkę za faul ogląda następny piłkarz gości

67′ – pierwsza zmiana w świdnickim zespole. Boisko opuszcza Myrta, na placu boju melduje się Jaroszyński

68′ – atakują legniczanie. Przeciągnięte dośrodkowanie ląduje jednak za linią końcową boiska.

69′ – świdniczanie dobrze prezentują się w wysokim pressingu, w którym wielokrotnie odbierają piłkę zawodnikom Miedzi

71′ – dobra akcja świdniczan, wychodziliśmy z kontrą trzech na dwóch, ale piłkę w ostatniej chwili traci Szuba

72′ – świetny strzał z dystansu Szuby. Piłka minimalnie jednak mija lewy słupek bramki Szpaderskiego

73′ – świetny odbiór wracającego Krakowskiego, brakuje nam jednak precyzji w rozegraniu

74′ – dobra szansa legniczan. Strzał w ostatnim momencie odbija Sztylka.

75′ – kolejna szybka kontra świdniczan. Przed pole karne Szubie dograł Krakowski, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do bramki

76′ – goście walczą o gola, ale nie są póki co zdolni do sforsowania dobrze grającego bloku defensywnego świdnickiego zespołu

77′ – mocne uderzenie z rzutu wolnego Szuby. Bez większych problemów broni jednak Szpaderski.

78′ – kolejna zmiana w świdnickim zespole. Boisko opuścił Szuba, wchodzi Szczygieł.

80′ – z okolic 16. metra uderzać próbował Fernandez. Piłkę w koszyczek łapie Kot.

81′ – rzut wolny dla świdnickiego zespołu.

82′ – doskonałe zagranie Szczygła do wbiegającego Jaroszyńskiego, który z wnętrza pola karnego strzela obok bramki gości. Była to kolejna dobra okazja na zmianę rezultatu świdnickiego zespołu.

84′ – fauluje kapitan gości – Bartczak za co ogląda żółtą kartkę. Kolejny rzut wolny dla świdniczan.

84′ – ze stałego fragmentu dośrodkował Sowa, nikt nie zdołał jednak przeciąć dogrania i rozpoczniemy grę od bramki

85′ – bliźniacza akcja po drugiej stronie boiska. Rzut wolny dla Miedzi pod polem karnym świdniczan, bez zagrożenia dla naszego zespołu

87′ – faulowany Borowy na naszej połowie. Grę wznawia długim podaniem Kot

88′ – goście nie rezygnują z ataków, ale są bezradni wobec gry defensywnej naszego zespołu

90′ – żółta kartka dla Jaroszyńskiego

90’+ – nieudana próba strzału z dystansu Jaroszyńskiego

90+ – dobre dogranie w pole karne gości, ale nie zdołał doskoczyć do wysoko zawieszonej piłki żaden z graczy z Legnicy. Od bramki rozpoczyna Kot

90+ – samodzielnej akcji próbował Szczygieł. Piłkę odbierają mu obrońcy z Legnicy

Koniec mecz. Świdniczanie wygrywają 1:0 z Miedzią Legnicą i tym samym notują pierwsze „czyste konto” w III ligowych rozgrywkach. Ponad to jest to drugie z rzędu zwycięstwo na świdnickim obiekcie.

Poprzedni artykułChryzantemy pod biurem poselskim Wojciecha Murdzka i przed Urzędem Miejskim