Strona główna 0_Slider Ponad 11 tysięcy złotych dla świdnickich bezdomniaków

Ponad 11 tysięcy złotych dla świdnickich bezdomniaków

0

Popularność bazarków, organizowanych przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy, nie maleje. W ciągu zaledwie 6 dni do licytacji przystąpiło kilkadziesiąt osób, a ostateczny efekt to 11 179 złotych.

Idea bazarku jest prosta, choć od wolontariuszy i pracowników wymaga sporo wysiłku. Na licytację, prowadzoną na Facebooku, trafiają przedmioty i usługi, wcześniej przekazane przez darczyńców. Wygrywa osoba, która zaoferuje największą kwotę. Chętnych do udziału w jesiennym bazarku nie brakowało i tym razem. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym schroniska.

Do działającego od ponad trzech lat schroniska przy ul. Pogodnej w Świdnicy trafiają głównie bezdomne psy i koty ze Świdnicy oraz kilku gmin, z którymi operator placówki – Fundacja Mam Pomysł, podpisała umowy. Nie wszyscy jednak podopieczni są przekazywani na mocy umów, a co za tym idzie, fundacja nie otrzymuje środków na ich leczenie i utrzymanie. Podobnie jest z innymi, nietypowymi podopiecznymi jak świnki morskie, papugi, chomiki, a nawet kozy. Pomoc ludzi dobrej woli jest nieoceniona, by ratować każde zwierzę, trafiające do placówki. Wyleczone psy i koty są kierowane do adopcji i wiele z nich ostatecznie znajduje dobry dom.

Fundację i schronisko można wspierać na wiele sposobów – wpłacając datki, biorąc udział w wolontariacie czy odwiedzając Charity Shop na osiedlu Zawiszów.

/opr. red./

Poprzedni artykułSpołeczna Szkoła Podstawowa dołączyła do projektu Deutsch Plus
Następny artykułTo będzie finałowa odsłona sezonu WKKW w Polsce