Strona główna Artykuł sponsorowany Na jakie czynniki zwrócić uwagę wybierając program księgowy?

Na jakie czynniki zwrócić uwagę wybierając program księgowy?

0

Regularne uaktualnianie i optymalizacja firmowych ksiąg to niełatwe zadanie zarówno w małej, jak i dużej działalności. Jeszcze trudniej jest, gdy do prac tych wykorzystujemy przestarzałe rozwiązania. Dziś kartka i długopis już nie wystarczą. Klucz do efektywnej księgowości stanowi dobry program księgowy.

Przy wyborze odpowiedniego narzędzia do pracy należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Sprawdź, które z nich odgrywają najistotniejszą rolę.

Oprogramowanie przyjazne dla użytkownika
Łatwość użytkowania to jedna z podstawowych kwestii koniecznych do sprawdzenia przy zakupie systemu księgowego. Czytelne opcje, pomocne wykresy, intuicyjny interfejs, system podpowiedzi i przypomnień należą do czynników, które musi posiadać dobry program księgowy. Każdy, niedoświadczony użytkownik powinien bez trudu i szybko opanować jego obsługę. Narzędzie ma za zadanie maksymalnie uprościć księgowość i rachunkowość. Świetnie, jeśli istnieje możliwość jego bezpłatnego przetestowania.

Integracja z innym oprogramowaniem biznesowym
Warto stawiać na systemy księgowe, które bezproblemowo synchronizują się i pobierają dane z innych programów, wykorzystywanych podczas prowadzenia firmy. Elastyczne rozwiązania mogą nie tylko ułatwić pracę, ale przede wszystkim znacznie ją przyspieszyć. Najlepsze aplikacje księgowe pozwalają wyeksportować wszystkie dane do innych systemów, jednocześnie umożliwiając import danych zapisanych w wersji tekstowej.

Jednym z narzędzi, bez trudu integrującym się z innymi programami jest pakiet firmy Reset2. To bardzo wszechstronne oprogramowanie, które można łączyć z systemami analizy sprzedaży, prowadzenia magazynu, obsługą kadrowo-płacową czy ewidencją czasu pracy. Doskonałą opcję stanowi także możliwość wyboru pomiędzy wariantem standardowym programu księgowego Reset2 dla małych firm, a wersją PRO dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Maksymalna funkcjonalność
Ważne, by nowoczesny program księgowy zapewniał wszystkie praktyczne funkcje bez konieczności zakupu dodatkowych rozwiązań czy przełączania się między aplikacjami. Najlepsze narzędzia umożliwiają wygodne rejestrowanie wszystkich rodzajów dokumentów – faktur VAT zakupu i sprzedaży oraz wszelkiego rodzaju rachunków. Automatycznie powinno się również odbywać naliczanie deklaracji VAT i PIT oraz generowanie JPK VAT. Bardzo dobrze oceniany pod względem funkcjonalności program księgowy Reset2 zawiera również moduł amortyzacji środków trwałych i ewidencjonowania wyposażenia. Generuje także bardzo przydatne raporty czy sprawozdania.

Profesjonalne wsparcie użytkownika
Nawet doświadczone osoby, które od wielu lat zajmują się księgowością, mogą potrzebować pomocy w obsłudze specjalistycznego oprogramowania. Warto wybierać narzędzia, których twórcy udostępniają materiały szkoleniowe, ułatwiające start oraz chętnie odpowiadają na wszelkie pytania. Profesjonalna obsługa klienta to często decydujący czynnik w wyborze programu księgowego. Istotna jest także możliwość pobierania aktualizacji narzędzia. Reset2 gwarantuje wsparcie programu księgowego przez 12 miesięcy. To wszechstronny, bardzo wygodny w obsłudze system, który świetnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach.

/Artykuł sponsorowany/