Strona główna Wydarzenia “Pod biało-czerwoną”. Maszty staną w czterech gminach powiatu świdnickiego

“Pod biało-czerwoną”. Maszty staną w czterech gminach powiatu świdnickiego

7

W gminach Jaworzyna Śląska, Żarów, Marcinowice i Dobromierz staną maszty ufundowane ze środków rządowego projektu “Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależy od poparcia płynącego ze strony mieszkańców danej gminy. 

“Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – stwierdzono w opisie inicjatywy.

Zakup masztu i flagi zależy od zaangażowania mieszkańców. W gminach liczących do 20 000 mieszkańców wymagane jest zebranie 100 głosów, dla gmin od 20 do 100 tys. mieszkańców – 500 głosów, a w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców – 1000 podpisów. Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane za pośrednictwem internetowej ankiety do 11 listopada 2020 roku do godz. 23.59.

Do tej pory ustawienie masztu zapewnili sobie mieszkańcy gmin: Jaworzyna Śląska, Żarów, Marcinowice i Dobromierz.

/opr. mn/