Strona główna Artykuł sponsorowany Kurs uważności i redukcji stresu – pierwsze zajęcia gratis

Kurs uważności i redukcji stresu – pierwsze zajęcia gratis

0

Zatrzymaj się w pędzącym świecie i doświadcz korzyści wynikających z uważności. Zregeneruj się psychicznie oraz fizycznie i spójrz na sprawy z nowej, szerszej perspektywy. A potem przenieś uważność w codzienność, aby radzić sobie ze stresem i cieszyć się życiem.

14 października w Świdnicy po raz szósty rozpocznie się Trening Redukcji Stresu oparty na Uważności. Zajęcia poprowadzi psycholog oraz nauczyciel mindfulness.

Wcześniej, 7 października, odbędzie się bezpłatna sesja „zerowa” dla osób, które zastanawiają się, czy wziąć udział w treningu lub po prostu interesują się tematyką uważności. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się więcej o kursie, zadać pytania i przetestować wybrane techniki mindfulness, czyli doświadczyć uważności na sobie.

Bycie mindful – bycie uważnym – oznacza bycie świadomym tego, na co kierujemy naszą uwagę. Na kursie niejako gimnastykujemy nasz umysł, żeby widział wyraźnie to, co dzieje się wewnątrz nas (nasze myśli, emocje, doznania fizyczne,) i wokół nas (zachowania i wydarzenia). Dzięki temu możemy odkrywać i wychodzić poza nasze schematy zachowań, czy nawykowe reakcje, które często jeszcze bardziej napędzają spiralę stresu.

Jako ludzie radzimy sobie ze stresem sięgając po różne strategie. Jednak nie wszystkie z nich są konstruktywne, jak chociażby unikanie, wypieranie, przesadne analizowanie, kontrolowanie, czy nadmierna ekspresja emocji. Dzięki technikom mindfulness uczestnicy kursu pracują z trudnymi uczuciami, myślami i dyskomfortem w sposób konstruktywny – zamiast uciekać od tych doświadczeń, krytykować się z ich powodu lub niepotrzebnie nakręcać się nimi.

W trakcie kursu doświadczamy w wyraźny sposób, że nasze myśli i emocje to jedynie wskazówki umysłu i nie musimy reagować automatycznie pod ich presją. Dzięki temu, na sytuacje stresowe możemy odpowiadać świadomie i bardziej skutecznie. Wiemy także jak  uspokoić się, odzyskać równowagę i wewnętrzną siłę lub zrelaksować się, gdy tego potrzebujemy. Coraz lepiej potrafimy być z własnym doświadczeniem, koncentrować się na „tu i teraz”, przez co poprawia się jakość naszego życia.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ROZWIJANIA UWAŻNOŚCI:

  • zauważanie swoich schematów myślowych, emocjonalnych, fizycznych oraz automatycznych reakcji i uwolnienie się spod ich władzy,
  • reagowanie na sytuacje stresowe i problemy w spokojny i mądry sposób,
  • uwolnienie się od nawyku zamartwiania, czarnowidztwa i gonitwy myśli,
  • zwiększenie radości i satysfakcji z życia oraz zmniejszenie negatywnych nastrojów,
  • uniezależnienie się od „wewnętrznego krytyka”,
  • bycie obecnym w chwili bieżącej, w „tu i teraz”,
  • podniesienie jakości relacji z innymi ludźmi,
  • wychodzenie poza schemat, zauważanie nowych szans i wykorzystywanie ich,
  • lepsze radzenie sobie z bólem fizycznym i bezsennością,
  • głębsze dostrzeganie potrzeb ciała i organizmu, co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Obecnie treningi mindfulness wykorzystywane są na całym świecie w pracy z osobami cierpiącymi z powodu stresu, lęku, obniżonego nastroju, nadwagi czy zaburzeń odżywiania oraz jako ścieżka rozwoju osobistego. Nie są terapią, choć mogą ją wspomagać. W Wielkiej Brytanii rekomendowane są jako metoda z wyboru w profilaktyce nawrotów depresji.

Chęć udziału w bezpłatnym spotkaniu 7 października można zgłaszać, wysyłając sms pod numer telefonu 535 410 986. Zajęcia odbędą się w Świdnickiej Szkole Jogi na ul. Lelewela 26 w godz. 18.30 – 20.00.

Ośmiotygodniowy Kurs Uważności i Redukcji Stresu rozpocznie się 14 października i potrwa do 9 grudnia (spotkania w środy w godz. 18.30 – 21.00). Ponadto uczestnicy otrzymają podręcznik, nagrania ułatwiającą ćwiczenie uważności w domu oraz udział w sześciogodzinnym dniu uważności. Koszt treningu wynosi 800 zł. Możliwa płatność w ratach.

Więcej informacji  i zapisy na kurs na stronie organizatora:
https://www.facebook.com/events/305739550829668

Dodatkowo, osoby, zainteresowane krótszą formą warsztatów uważności, mogą wziąć udział w Weekendzie z Mindfulness, który odbędzie się 10-11.10. w Kraskowie. Sprawdź na: https://www.facebook.com/events/695565024369806

/Artykuł sponsorowany/