Strona główna Kultura IV Koncerty Ziemi Świdnickiej zawitają do Grodziszcza i Makowic

IV Koncerty Ziemi Świdnickiej zawitają do Grodziszcza i Makowic

0

Dolny Śląsk jest pełen niezwykłych, urokliwych miejsc, które sprzyjają nie tylko turystyce, ale i kulturze. Kotlina Kłodzka, Karkonosze, Wrocław… Tereny piękne i dobrze wszystkim znane. Takich wyjątkowych miejsc nie brakuje również w okolicach Świdnicy – dowiedzie tego już niebawem cykl Koncerty Ziemi Świdnickiej, zorganizowany szlakiem zakątków mniej znanych i rzadziej odwiedzanych, a zdecydowanie wartych zobaczenia! Te wartościowe budynki na dwa wieczory zamienią się w sale koncertowe i zaproszą słuchaczy do spotkania z muzyką klasyczną w ich miejscach zamieszkania oraz bliskiej okolicy.

Cykl będzie okazją do odwiedzenia swojej najbliższej okolicy w poszukiwaniu muzycznych i estetycznych wrażeń w ramach IV Koncertów Ziemi Świdnickiej! Programy koncertów zostały zaplanowany bez tzw. „hitów” klasyki, ale z programem, który również jest atrakcyjny.

Program IV Koncertów Ziemi Świdnickiej:

10.10.2020, SOBOTA / SATURDAY, 16:30
Kościół parafialny św. Anny w Grodziszczu / St. Anna’s Church in Grodziszcze 58-112 Grodziszcze 2
Magdalena Cornelius-Kulig (Hamburg) – mezzosopran / mezzosoprano
Thomas Cornelius (Hamburg) – organy / organ
W programie / Programme: Chopin, Moniuszko, Cornelius

17.10.2020, SOBOTA / SATURDAY, 17:00
Pałac Makowice / Makowice Palace
58-100 Makowice 36
Reed Connection Trio (Zielona Góra)
Michał Mogiła – obój / oboe
Jarosław Podsiadlik – klarnet / clarinet
Rafał Dołęga – fagot / fagot
W programie / Programme: Leclair, Mozart, Beethoven, Joplin, The Beatles, Zimmer

Na wszystkie koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać pisząc na adres e-mail: [email protected]​.

Wystąpią:

Magdalena Cornelius​ jest absolwentką wydziału wokalnego w klasie śpiewu E. Czermak Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Występowała na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Festiwalu Wratislavia Cantans, Schleswig-Holstein Musik Festival. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych,m.in. III miejsca w Tiit Kuusik International Lied Competition w Estonii (2011). Posiada w swoim repertuarze wiele partii operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych.

Thomas Cornelius​ to organista, pianista, klawesynista i kompozytor. Autor muzyki do ponad 30 filmów dla niemieckiej telewizji, m.in. Arte, ARD, ZDF. Jako pianista i organista koncertuje z największymi niemieckimi orkiestrami, m.in. NDR Elbphilharmonie Orchester, Bamberger Symphoniker, Hamburger Symphoniker. W 2015 r. skomponował brakujące Agnus Dei do Mszy c-moll KV 427 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Premiera zakończyła się wielkim sukcesem, uwieńczonym zamówieniem wykonania utworu m.in. w Köelner Philharmonie.

Trzon zespołu Reed Connection stanowią muzycy Tria d’anches, soliści Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda: Michał Mogiła – obój, Jarosław Podsiadlik – klarnet, Rafał Dołęga – fagot. Artyści udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych,solowych, pedagogicznych i organizacyjnych. Główną ideą powstałego w 2008 roku zespołu Reed Connection była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: niemiecką, włoską, francuską do polskiej muzyki współczesnej i inne). Zespół Reed Connection występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i Europie:”Dni Muzyki nad Odrą” w Neuzelle, Space Art Festival w Warszawie, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubsku, Euro Chamber Music Festival w Gdańsku, Koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Filharmonii Zielonogórskiej, Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Lubuski Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Szczecinie, Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe i Kameralne we Władysławowie.

/Fundacja Dobrej Muzyki, opr. mn/

Poprzedni artykułKurs uważności i redukcji stresu – pierwsze zajęcia gratis
Następny artykułŚwidniccy samorządowcy i urzędnicy łamią zasady. Bez maseczek, bez dystansu [FOTO]