Strona główna 0_Slider Kuria przechodzi na pracę zdalną. Biskup apeluje o zamknięcie kancelarii parafialnych

Kuria przechodzi na pracę zdalną. Biskup apeluje o zamknięcie kancelarii parafialnych

8

O powstrzymanie się od osobistego załatwiania spraw w świdnickiej kurii oraz ograniczenie przyjęć w kancelariach parafialnych zaapelował biskup Marek Mendyk. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną wydał on zarządzenie, w którym zachęca duchownych i wiernych o modlitwę w intencji ustania pandemii.

Z dniem 22 października Świdnicka Kuria Biskupia zmienia dotychczasowy porządek pracy. Wszystkie biura pracują na miejscu, ale w trybie zdalnym. Prosimy o powstrzymanie się od załatwiania spraw osobiście oraz o ograniczenie wizyt w Kurii jedynie do spraw wyjątkowych – przekazano w zarządzeniu bp. Marka Mendyka. – Jeśli to możliwe, proszę, aby kancelarie parafialne pozostawały czasowo zamknięte. Nie dotyczy to jedynie spraw pilnych i losowych. Należy udostępnić wiernym numer telefonu i adres mailowy, dzięki którym będą mogli umówić się z duszpasterzem w celu załatwienia spraw najpilniejszych – zaapelował biskup świdnicki.

Proszę, aby podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych przedstawić wiernym nowe zasady funkcjonowania parafii oraz wypływające z nich obowiązki duszpasterzy i świeckich. Duszpasterzy i katechetów proszę, aby w tym trudnym czasie rozważyć możliwość zawieszenia wcześniej zaplanowanych inicjatyw duszpasterskich zarówno z udziałem dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Dotyczy to zwłaszcza takich sytuacji, które mogłyby nieść duże ryzyko zakażeń ze względu na liczbę uczestników, warunki i formę spotkania. W instytucjach diecezjalnych, takich jak: Wyższe Seminarium Duchowne, Caritas Diecezji Świdnickiej i Dom Księży Emerytów obowiązują szczegółowe zasady wydane przez zarządy tych instytucji, uwzględniające specyfikę poszczególnych domów – wskazał w wydanym zarządzeniu, prosząc wszystkich o dostosowanie się i przestrzeganie tych zasad.

Wszystkich duszpasterzy, osoby konsekrowane oraz wiernych wzywam do dalszego trwania na modlitwie osobistej i wspólnotowej w intencji ustania pandemii. W kościołach należy wrócić do śpiewu Suplikacji po każdej Mszy świętej – dodał bp Mendyk.

/Świdnicka Kuria Biskupia, opr. mn/

Poprzedni artykułJest awans do finału, ale szału nie było…
Następny artykułPrzy Urzędzie Stanu Cywilnego ruszył punkt pobrań na obecność koronawirusa