Strona główna 0_Slider Koronawirus w Żarowie. Urząd zamknięty dla interesantów, szczególny reżim sanitarny w OPS

Koronawirus w Żarowie. Urząd zamknięty dla interesantów, szczególny reżim sanitarny w OPS

0

Po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy podjęto decyzję o zamknięciu dla interesantów Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Ma to związek z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie

W niedzielę poinformowano, że w związku z wykryciem zakażenia u pracownika Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, od 5 października do 14 października 2020 roku żarowski urząd oraz OPS będą zamknięte dla interesantów. – Wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie pozostają w pracy i będzie można się z nimi kontaktować drogą telefoniczną lub elektroniczną, jednak ze względów bezpieczeństwa wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się pracowników na terenie Urzędu. W przypadku pilnej potrzeby, mieszkańcy, którzy będą wymagali bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem, będą obsługiwani w reżimie sanitarnym – przekazano w wydanym komunikacie.

Podobne zasady wdrożono w przypadku żarowskiego OPS. – Część pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie pozostaje w pracy. Można się z nimi kontaktować telefonicznie lub drogą elektroniczną. Wnioski do świadczeń rodzinnych są dostępne na stronie internetowej ośrodka. Wydawanie obiadów oraz wypłata świadczeń będzie realizowana w planowanych terminach w szczególnym reżimie sanitarnym – poinformował żarowski urząd. – Pracownicy socjalni nie będą realizować rodzinnych wywiadów środowiskowych w terenie. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie, pod numerem telefonu 74 858 07 45 oraz drogą elektroniczną na adres [email protected] – przekazali przedstawiciele ośrodka.

W przypadku Urzędu Miejskiego wszystkie pilne sprawy można załatwiać drogą elektroniczną: [email protected] oraz za pośrednictwem platformy e-urząd. Z pracownikami urzędu można się kontaktować również telefonicznie: 74 30 64 333 (sekretariat) i 74 30 67 378 (Urząd Stanu Cywilnego). Ponieważ zamknięta została również kasa urzędu, płatności należy dokonywać drogą elektroniczną (szczegóły w komunikacie urzędu).

/UM Żarów, OPS Żarów, opr. mn/