Strona główna Artykuł sponsorowany Tornister dla chłopca: jaki wybrać?

Tornister dla chłopca: jaki wybrać?

0

Temat nadmiaru książek i ogromnego obciążenia, które muszą dźwigać na swoich barkach (dosłownie i w przenośni) nasze dzieci, wraca jak bumerang. Na szczęście dziś mamy tak dużą ofertę, że możemy wybrać jeden z modeli, który dla dziecka będzie wsparciem, a rodzicom pomoże zadbać o jego zdrowie. Jeśli zastanawiasz się, jaki tornister dla chłopca wybrać, zapoznaj się z kilkoma krótkimi radami.

  1. Tornister dla chłopca: wybieraj zdrowo
  2. Lepszy plecak czy tornister?

Lepszy kształt prostokątny czy owalny? Ważniejsza waga czy objętość? Na dole nóżki, a może kółka? Przed zakupem tornistra rodzi się wiele podobnych pytań. Każda z tych kwestii jest istotna, a pomijanie ich na rzecz walorów estetycznych (ulubione postaci z bajek, ulubiony kolor itd.), jest często popełnianym przez rodziców dziecka błędem, który może mieć negatywne skutki w przyszłości.

1. Tornister dla chłopca: wybieraj zdrowo
Jeśli zastanawiasz się, jaki tornister dla chłopca wybrać, zwróć uwagę przede wszystkim na jedno kryterium: musi być zdrowo. Dlatego też przy zakupie plecaka do szkoły postaw na kilka istotnych elementów, które będą zapobiegać wadom postawy u dziecka.

Pierwszym z aspektów, na które warto zwrócić uwagę, są wyprofilowane plecy. Model bez usztywnienia nie będzie się nadawał dla małego dziecka, np. pierwszoklasisty.

Po drugie, tornister powinien posiadać dopasowany do dziecka rozstaw szelek, dzięki czemu nie będzie zsuwał się mu z ramion.

Po trzecie, pasy biodrowe to element, który może nieco odciążyć kręgosłup dziecka. Wpłyną również na to, że ciężar książek oraz innych przedmiotów będzie rozkładał się równomiernie.

Wreszcie, nie należy pomijać faktu, iż tornister dla chłopca powinien być bardzo praktyczny. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Tornister powinien być nieprzemakalny, wyposażony w odblaski, a do tego lekki i z podziałem na kieszenie. Dzięki temu dziecku łatwiej będzie wyciągnąć np. drugie śniadanie lub jakiś drobiazg, bez otwierania głównej przegrody.

2. Lepszy plecak czy tornister?
Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze uzależniona jest od wieku dziecka. Jednak jeśli mamy do czynienia z uczniem z pierwszych klas szkoły podstawowej, powinniśmy postawić na tornister. Jest on lepszy ze względu na omawianą wyżej sztywną konstrukcję. Warto jednak nadmienić, że w sklepach możemy odnaleźć również plecaki, które zaprojektowane są podobnie do tornistrów.

W grę wchodzą oczywiście także kwestie finansowe. Czasami jednak dopłacamy za modną firmę lub motyw, a nie jakość wykonania.

/Artykuł sponsorowany/