Strona główna 0_Slider Koronawirus w stacji pogotowia. Trwają testy

Koronawirus w stacji pogotowia. Trwają testy

0

Jak poinformował w oświadczeniu Tomasz Derej, zastępca dyrektor ds. medycznych świdnickiego Pogotowia Ratunkowego, badania potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u pracowników medycznych i administracji. Pobierane są kolejne wymazy.

 – W związku z powyższym część załogi została skierowana na izolację lub kwarantannę, co skutkowało czasowym zawieszeniem świadczeń zdrowotnych udzielanych w stacji SPZOZ PPR w Świdnicy od dnia 24.10.2020 r. od godz. 19:00 do odwołania. Zawieszone zostało również wykonywanie transportów sanitarnych realizowanych przez stację Pogotowia w Świdnicy – czytamy w oświadczeniu. – Jednocześnie informuję, że sytuacja epidemiczna w jednostce jest na bieżąco monitorowana, wykonywane są wymazy u pracowników, co pozwoli na bezpieczny i możliwie najszybszy powrót do wykonywanych świadczeń zdrowotnych o czym będziemy informować na bieżąco. Pragnę również zapewnić, że w nagłych stanach zagrożenia życia i zdrowia zespoły ratownictwa medycznego udzielają świadczeń zdrowotnych na terenie Powiatu Świdnickiego jak dotychczas.

Jak już informowaliśmy w niedzielę, po porady ambulatoryjne w nocy i dni świąteczne udzielane są w Dzierżoniowie, Świebodzicach i Wałbrzychu.

/red./

Poprzedni artykułBiskup Waldemar Pytel zachorował na Covid-19
Następny artykułWielka Gala Biznesu on-line