Strona główna 0_Slider Biskup Waldemar Pytel zachorował na Covid-19

Biskup Waldemar Pytel zachorował na Covid-19

2

Biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, gospodarz Kościoła Pokoju w Świdnicy, ks. Waldemar Pytel choruje na Covid-19. Pozostaje w domowej izolacji wspólnie z żoną Bożeną.

Siostry i Bracia w Chrystusie, właśnie dowiedziałem się o pozytywnym wyniku na COVID-19. Jestem osłabiony, ale czuję się dobrze. Bardzo Was proszę, uważajcie na siebie, zachowujcie dystans i noście maseczki. Oby udało nam się przetrwać pandemię – napisał biskup Waldemar Pytel na twitterze.

Nabożeństwa w Kościele Pokoju odprawiane są bez zmian, można je również oglądać on-line. 31 października luteranie będą świętować początek Reformacji. Nabożeństwo na Pamiątkę Reformacji rozpocznie się w Kościele Pokoju o g. 10, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego; będzie również transmitowane w internecie. Tego dnia obchodzimy także rocznicę Wspólnej Deklaracji w sprawie Nauki o Usprawiedliwieniu, podpisanej 31 października 1999 r. w Augsburgu przez Kościół Rzymskokatolicki i Światową Federację Luterańską.

/red./