Strona główna 0_Slider Koronawirus u nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Placówka przechodzi na nauczanie...

Koronawirus u nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Placówka przechodzi na nauczanie zdalne

0

Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pedagogów świdnickiego Zespołu Szkół Specjalnych podjęto decyzję o rezygnacji z nauki w szkolnych ławkach i przejściu na zdalne nauczanie. Przez najbliższe dwa tygodnie przy ulicy Witolda Pileckiego stacjonarnie działać będzie jedynie przedszkole.

zdjęcie archiwalne

Mamy jeden potwierdzony przypadek COVID-19 u jednego z nauczycieli – potwierdza Beata Fijołek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. – Biorąc pod uwagę to, że pod naszą opieką znajdują się dzieci z ciężkimi zespołami chorobowymi, podjęłam decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania w szkole. Z takim wnioskiem zwróciłam się do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy oraz starosty świdnickiego, którzy zaopiniowali tę decyzję pozytywnie – tłumaczy dyrektor.

Od jutra, 14 października do 23 października na zdalne nauczanie przechodzą: wczesne wspomaganie, szkoła podstawowa, szkoła przysposabiająca do pracy i szkoła branżowa I stopnia. – Przedszkole w dalszym ciągu będzie funkcjonować w trybie stacjonarnym. Obserwujemy sytuację, wdrożone są tam zasady reżimu sanitarnego, dezynfekowane są przestrzenie – dodaje Fijołek.

Do tej pory zakażenia nie potwierdzono u żadnego z podopiecznych i uczniów placówki.

/mn/

Poprzedni artykułUczniowie uporządkowali cmentarz żydowski
Następny artykułDolnośląski Gryf. Znamy nominowanych do prestiżowej nagrody gospodarczej