Strona główna 0_Slider Kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19 w świdnickim szpitalu

Kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19 w świdnickim szpitalu

4

Do 50 wzrosła liczba łóżek, które w świdnickim szpitalu przeznaczono dla osób chorych na Cocid-19. Zwiększenie miejsc wynika z dyspozycji wojewody dolnośląskiego. Dzisiaj całkowicie wstrzymane zostały przyjęcia na oddział neurologiczny.

Do połowy października w szpitalu Latawiec dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 przeznaczonych było 10 łóżek, decyzją wojewody ich liczbę zwiększono do 29. W tej chwili przygotowane zostały nowe miejsca. – Obecnie, zgodnie z dyspozycją wojewody jest ich w sumie 50, w tym 10 obserwacyjnych i 4 intensywnej opieki medycznej – informuje Grzegorz Kloc, dyrektor placówki. Dzisiaj z powodu licznych zakażeń wśród pacjentów zostały do odwołania wstrzymane przyjęcia na oddział neurologiczny. Jak informuje dyrektor, personel jest zdrowy.

Do 31 października wstrzymane zostały przyjęcia planowe na zabiegi operacyjne i diagnostykę. Zawieszeniu uległy porody rodzinne, przyjęcia do poradni medycyny pracy, badania EEG oraz poradnie nocnej i świątecznej w Świdnicy i Strzegomiu.

W związku z docierającymi do nas z zewnątrz sygnałami, dotyczącymi wstrzymania porodów w naszej placówce, informujemy, że świdnicki szpital Latawiec niezmiennie realizuje porody zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego – czytamy na fb szpitala.

/red./