Strona główna 0_Slider Justyna Ciok rozpoczęła terapię lekową. Wsparcie nadal potrzebne!

Justyna Ciok rozpoczęła terapię lekową. Wsparcie nadal potrzebne!

0

Mija już pięć lat od heroicznych zmagań 21-letniej mieszkanki Marcinowic z nowotworem, który zaatakował mózg i kręgosłup. Historia Justyny Ciok poruszyła tysiące serc. Dzisiaj rozpoczął się kolejny etap leczenia, a wsparcie jest cały czas niezwykle potrzebne.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie. Największą nadzieję rodzina i sama Justyna wiążą z terapią genową, jednak na razie potrzebny jest inny rodzaj leczenia, który ma powstrzymać rozwój nowotworu i dać więcej czasu. Eksperymentalna terapia lekowa rozpoczęła się w klinice w Heidelbergu. Od dzisiaj leczenie kontynuowane jest w Klinice Specjalistycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego „Przylądek Nadziei we Wrocławiu”. Organizm Justyny jest wycieńczony, dziewczyna cały czas wymaga rehabilitacji.

Wdrożona przez lekarzy terapia wielolekowa metronomiczna nie jest refundowana przez NFZ, podobnie jak rehabilitacja czy transport. Justyna nie poddaje się, cały czas walczą o nią bliscy i przyjaciele. Dzięki ogromnej hojności mieszkańców całego powiatu świdnickiego udało się już sfinansować jedną, ratującą życie operację, której koszt wynosił pół miliona złotych. Obecnie leczenie kosztuje ok. 45 tysięcy złotych miesięcznie. Docelowa terapia genetyczna może być bardzo droga. Każda wpłata jest na wagę życia Justyny!

Wszyscy, którym leży na sercu los Justyny, mogą dołączać do facebookowej grupy “Drużyna Justyny Ciok – walczymy o życie”. Na Facebooku prowadzone są także licytacje.

Zbiórka na leczenie trwa na stronie: https://www.siepomaga.pl/justyna-ciok

Wpłaty na rzecz Justynki można również kierować na konto:
Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA: 28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Justyna Ciok”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko: „Justyna Ciok”

PAYPAL: [email protected]
Wpłaty z zagranicy prosimy kierować na konto:
IBAN: PL12 1090 2398 0000 0001 4307 1844
SWIFT CODE: WBKPPLPP
Lub na konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
ZAWSZE W TYTULE TRZEBA WPISAĆ: „JUSTYNA CIOK”

Poprzedni artykułPrezydent Duda proponuje nowy kompromis aborcyjny i apeluje o obniżenie społecznych emocji
Następny artykułCmentarze zamknięte od soboty. Rząd ogłasza nowe obostrzenia w związku z COVID-19