Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać zegarek minimalistyczny?

Jak wybrać zegarek minimalistyczny?

0

Dowiedz się, jaki minimalistyczny zegarek męski lub damski najlepiej wybrać.

1. Tarcza – im mniej, tym lepiej
W przypadku minimalistycznego zegarka, im mniej znajduje się na jego tarczy, tym lepiej. Najbardziej minimalistyczny zegarek ma zazwyczaj tylko wskazówki pokazujące aktualną godzinę, a nie pokazuje już daty, nie ma tachymetru czy chronometru. Nie ma też na pewno cyfrowego wyświetlacza. Tarcza w minimalistycznym zegarku dobrze, aby była też w jasnym lub neutralnym kolorze. Może być srebrna, złota, nawet czarna, ale już nie na przykład fioletowa czy mocno różowa. Ważne również, aby nie była zbyt szeroka. Nawet minimalistyczne zegarki damskie powinny mieć bardziej stonowane kolory. Tarcza nie powinna być też w kolorze kontrastującym z paskiem.

2. Pasek w minimalistycznym stylu
Najbardziej uniwersalnym paskiem będzie ten wykonany ze skóry albo ze stalową bransoletą. Niektóre silikonowe paski w zegarkach sportowych także mogą być minimalistyczne, jeśli są zachowane w stonowanych, uniwersalnych kolorach, na przykład czerni lub graficie. Najbardziej minimalistyczne zegarki ze skórzanymi paskami to te czarne lub brązowe. Zwróć jednak uwagę na to, że o ile czarny pasek zawsze pasuje do wszystkiego, to jeśli często chodzisz w czerni, brązowy pasek może być odrobinę mniej uniwersalny oraz odstawać od Twojej stylizacji.

3. Właściwe wymiary zegarka
Minimalistyczne zegarki, zwłaszcza damskie, nie powinny za bardzo rzucać się w oczy swoim rozmiarem. Oznacza to, że nie powinny mieć ani zbyt szerokiego paska, ani zbyt szerokiej tarczy. Ich rozmiary warto dopasować zarówno do postury, przede wszystkim szerokości przedramienia, jak też do różnorodności ubrań. Idealnie klasyczny oraz minimalistyczny zegarek to taki, który można łatwo schować pod długi rękaw koszuli, marynarki, swetra czy sukienki.

4. Uniwersalny design
Odpowiedni rozmiar oraz kolor paska czy rodzaj tarczy to nie wszystko. Minimalistyczny zegarek powinien mieć też prosty design, który nie przyciąga zbyt mocno wzroku. Nie powinien mieć zarówno zbyt nowoczesnego wyglądu, jak też nie być za bardzo w stylu retro. Dzięki temu zachowa klasyczny oraz uniwersalny wygląd i nie będzie przyciągał niepotrzebnej uwagi swoim zbyt „awangardowym” designem.

Zalety posiadania minimalistycznego zegarka
Jeśli nie planujesz posiadać całej kolekcji zegarków, na pewno docenisz wybór właśnie minimalistycznego zegarka. Po pierwsze jest uniwersalny. Dlatego nie musisz zastanawiać się, czy pasuje do Twojego wieku, typu urody (co jest istotne zwłaszcza w przypadku kobiet), ani czy na pewno jest odpowiedni do wybranej przez Ciebie stylizacji. Minimalistyczne zegarki męskie i damskie pasują zarówno do wieczornego, eleganckiego oraz szalonego looku, jak i do biznesowych, sportowych stylizacji, czy tych codziennych lub weekendowych.

Taki zegarek ma też tę zaletę, że nigdy nie wychodzi z mody. Nie trzeba więc martwić o to, że w kolejnym sezonie już się nie sprawdzi. Dlatego, jeśli zainwestujesz w porządny zegarek, który jest w stanie przetrwać wiele lat, nie musisz obawiać się, że za jakiś czas wyjdzie z mody. Taki zegarek jest ponadczasowy, co oznacza, że nawet za kilkadziesiąt lat nadal będzie modny.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStaranował inne auto i uciekł. Jest apel o pomoc w ustaleniu sprawcy
Następny artykułKolejne serce na nakrętki stanęło na Osiedlu Młodych [FOTO]