Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejne serce na nakrętki stanęło na Osiedlu Młodych

Kolejne serce na nakrętki stanęło na Osiedlu Młodych [FOTO]

0

Z inicjatywy świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ulicy Kozara-Słobódzkiego stanęło serce na nakrętki.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów.

“Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i w samym powiecie świdnickim stanęły dotychczas w Strzegomiu, Żarowie, Kalnie, Grodziszczu, Słotwinie oraz Świdnicy – przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland (niedaleko skrzyżowania ulic Wokulskiego z Szarych Szeregów), przy pawilonach handlowych znajdujących się przy ulicy Zamenhofa, przy bosmanacie nad zalewem Witoszówka, na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, przy Szkole Podstawowej nr 1, a także na terenie “plastra miodu” na osiedlu Zawiszów.

W poniedziałek kolejne serce stanęło na terenie OREW PSONI przy ulicy Kozara-Słobódzkiego 28. – Taką niespodziankę otrzymaliśmy od firmy Fach bud. Piękne serduszko na nakrętki już stoi przed naszym budynkiem – informowali za pośrednictwem mediów społecznościowych pracownicy ośrodka.

/mn/

fot. OREW PSONI

Poprzedni artykułJak wybrać zegarek minimalistyczny?
Następny artykuł11 zakażeń koronawirusem na chirurgii w świdnickim szpitalu