Strona główna Artykuł sponsorowany Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie

Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie

0

W drugiej połowie sierpnia b.r. roku Electrolux rozpoczął rozbudowę fabryki zmywarek w Żarowie. W nowej hali o powierzchni 7.500 m2 stanie czwarta linia produkcyjna oraz dodatkowe stanowiska do podmontaży. Zostanie tam również przygotowany obszar technologiczny do produkcji komponentów i zbudowana nowa, większa portiernia z salami do rekrutacji i szkoleń.

Fabryka Electrolux w Żarowie, znajdująca się w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, rozpoczęła działalność 15-cie lat temu, w listopadzie 2005 roku. Już wtedy Electrolux zajmował największą powierzchnię w Podstrefie Żarów, choć sama fabryka nie była duża. W tym czasie zatrudnienie wynosiło 100 osób, co stanowi około 10% obecnego, a produkcja szybko się rozwijała. Dwa lata później stało się jasne, że aby sprostać zamówieniom klientów, zakład trzeba rozbudować. Wtedy fabryka zyskała dodatkowe 5.000 m2. Po kilku latach okazało się, że i to jest niewystarczające – tak doszło do kolejnej rozbudowy w 2008 roku i następnej w 2012 roku. W międzyczasie została również dwukrotnie powiększona powierzchnia biurowa oraz poszerzony obszar Magazynu Wyrobów Gotowych. Zbudowano także laboratorium badawcze, gdzie sprawdzana jest jakość produktów i testowane są nowe rozwiązania technologiczne. W ciągu tych 15 lat powierzchnia fabryki wzrosła o 15.000 m2, a zakład wyprodukował ponad 15 milionów zmywarek, dla klientów z Polski,  Europy i świata.

Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o kolejnej, czwartej już rozbudowie. Dzięki niej powierzchnia zakładu powiększy się o kolejne 7.500 m2, co umożliwi uruchomienie czwartej linii produkcyjnej, przygotowanie dodatkowych stanowisk do podmontażu i obszaru do produkcji komponentów. Zdecydowano się także zbudować nową większą portiernię z kompleksem rekrutacyjnym, składającym się z sali do rekrutacji i sali szkoleniowej, aby nowo przyjmowanym pracownikom zaoferować większy komfort. Sama rozbudowa budynku zakończy się w maju 2021 roku. Natomiast montaż nowych urządzeń oraz zagospodarowywanie miejsca wewnątrz trwać będzie aż do początku 2022 roku. Według planów rozbudowa ma się w pełni zakończyć w lutym 2022 roku kiedy nowa linia produkcyjna ruszy na najwyższych obrotach i zacznie produkować nowe zmywarki.

Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej oznaczać będzie nowe miejsca pracy i silniejsze związanie z lokalną społecznością. Od samego początku naszej działalności angażujemy się różne wydarzenia lokalne, bierzemy udział w Biegach Strefowych, Miasteczku Świętego Mikołaja oraz wyczekiwanych przez cały rok obchodach Dnia Żarowa. Wierzymy, że rozwój naszej firmy będzie pozytywnie wpływał także na rozwój Żarowa i okolic, a wszystkich którzy chcą być jego świadkami już dziś zapraszamy na rozmowy rekrutacyjne – mówi Łukasz Nowogrodzki, dyrektor fabryki Electrolux w Żarowie.

Swoim pracownikom Electrolux oferuje wynagrodzenie zależne od umiejętności, zorganizowany bezpłatny transport z wybranych kierunków oraz atrakcyjny pakiet dodatkowych benefitów – takich jak opieka medyczna, karty przedpłacone czy prywatny program emerytalny. Bardzo duży nacisk jest położony na zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, z dodatkową dbałością o to w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak obecna pandemia. Kultura organizacyjna skoncentrowana na człowieku i szereg możliwości rozwoju personalnego tworzą pozytywną atmosferę i sprawiają, że pracownicy chętnie wiążą się z firmą na dłuższy czas.

Za największy atut Electrolux uważam otwarte i tolerancyjne podejście do człowieka. Mimo, że jest to duża korporacja z wieloma procesami, zawsze jest miejsce, w którym masz szansę wypowiedzieć swoje zdanie, zrealizować swój pomysł i dostać wsparcie w tym co robisz – dodaje Paweł Chodnik, kierownik ds. inżynieringu, który pracuje w fabryce w Żarowie od samego początku, czyli od 15-stu lat.

Electrolux

Electrolux, wiodący producent urządzeń AGD na świecie, w swoją misję ma wpisane kształtowanie lepszego życia. Od samego początku, czyli od 100 lat, kieruje się szwedzkimi wartościami, takimi jak otwartość, autentyczność, prostota, nakierowanie na człowieka, poszanowanie środowiska naturalnego oraz uważne korzystanie z dostępnych zasobów.  Tworzenie wyróżniających się warunków pracy, w których pracownicy czują się komfortowo i mają możliwość rozwijania swojego potencjału, jest jednym z kluczowych czynników sukcesu Electrolux.

Electrolux Poland

Szwedzka firma Electrolux jest bardzo silnie związana z Polską. Obecnie w naszym kraju działa pięć fabryk Electrolux: fabryka suszarek w Siewierzu, fabryka zmywarek w Żarowie, fabryka pralek w Oławie, fabryka kuchenek w Świdnicy oraz fabryka okapów w Zabrzu. Ponadto znajduje się tutaj Centrum Usług finansowych i HR w Krakowie obsługujące Electrolux na całym świecie, Centrum Usług Logistycznych w Oławie i Laboratorium R&D w Żarowie. Biuro handlowe w Warszawie z czasem zostało przekształcone w hub pozwalający zarządzać biurami handlowymi w 26 krajach Europy Centralnej i Azji. Łącznie Electrolux w Polsce zatrudnia prawie 6.500 osób.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPanele akustyczne: czym są i gdzie je zakupić?
Następny artykułOdeszła Teresa Słupianek, harcerka, Honorowa Obywatelka Świdnicy