Strona główna Artykuł sponsorowany Panele akustyczne: czym są i gdzie je zakupić?

Panele akustyczne: czym są i gdzie je zakupić?

0

Wiele osób myśli, że warto dbać o akustykę pomieszczeń tylko w przypadku studia nagrań, sal wykładowych, sal tanecznych, kin i hal koncertowych. Panele akustyczne wykonane z najwyższej jakości materiałów znajdą zastosowanie w prywatnych firmach, mieszkaniach czy domach. Na rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób pragnących podzielić pomieszczenie mobilnym panelem akustycznym lub poprawić akustykę np. w call center. W artykule dowiesz się o działaniu paneli akustycznych oraz ich zastosowaniu w różnego rodzaju obiektach.

Dlaczego adaptacja akustyczna jest ważna?
Optymalne przygotowanie pomieszczenia jest bardzo ważne, aby uniknąć pogłosu lub nieprawidłowego rozchodzenia fal. Na adaptację akustyczną składają się nie tylko wytłumienie ścian, ale także odpowiednie gabaryty urządzeń wygłuszających oraz ich rozmieszczenie. Dobrze rozmieszczone panele akustyczne zapobiegną znoszeniu fal dźwiękowych, dzięki czemu uzyskamy dźwięk dobrej jakości. Specjaliści podkreślają, że duże znaczenie ma również geometria pomieszczenia. Pokoje w kształcie prostokąta łatwiej wygłuszyć niż te na bazie kwadratu. Podczas adaptacji akustycznej montuje się panele różnego rodzaju, które spełniają określone zadania.

Jak działają panele akustyczne?
Oferowane przez Akustonic panele akustyczne są zbudowane z dwóch elementów. Pierwszy element to drewniana płyta z płyty MDF pełniąca funkcję rozpraszania dźwięku. Drugi element to absorber, czyli wysokiej jakości wełna Isover PT80. Gęstość i specyficzna struktura pozwolą pochłonąć dźwięki o różnych częstotliwościach. Do swoich produktów wykorzystujemy tylko materiały najlepszej jakości posiadające certyfikaty i atesty, co wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo użytkowników.

absorbery akustyczne

Zastosowanie
Na wstępie wspomniane zostało, że panel akustyczny znajdzie zastosowanie nie tylko w studiach nagrań, ale także w prywatnych domach. Podczas zakupu kina domowego zwracamy uwagę na jakość dźwięku, jednak mało kto wie, że niezwykle ważne są właściwości akustyczne pomieszczenia. W pokoju z dużym echem nawet najlepszy sprzęt nie będzie brzmiał czysto i zadowalająco. W wielu przypadkach warto wówczas zainwestować w poprawę akustyki pomieszczenia, czyli wykonać adaptację akustyczną. Nasze panele sprawdzą się także w placówkach edukacyjnych. Zauważono, że hałas i nieprawidłowe rozchodzenie dźwięku utrudnia skupienie się i wpływa w negatywny sposób na wyniki nauki. Panele akustyczne spotkamy więc często na salach wykładowych uczelni wyższych. O akustykę dbają również prywatne firmy, zwłaszcza właściciele powierzchni open space. Nowoczesne panele można wykorzystać również w domu przydzielając pomieszczenie lub wygłuszając je od głośnej ulicy czy remontu.

Gdzie kupić panele akustyczne?
Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących dość podobne produkty. Warto jednak zwrócić uwagę, czy firma ma doświadczenie i grono zadowolonych klientów. Niezwykle ważna jest jakość użytych materiałów, certyfikaty oraz atesty pozwalające uzyskać najlepszą adaptację akustyczną i bezpieczeństwo użytkowania. – W Akustonic każde zlecenie traktujemy indywidualnie i kompleksowo. Zaplanujemy więc rozmieszczenie paneli akustycznych w konkretnym pomieszczeniu. Dzięki bogatemu doświadczeniu uzyskają Państwo najlepsze efekty i czysty dźwięk – zapewnia firma.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSiatkarskie zmagania na zakończenie lata [FOTO]
Następny artykułElectrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie