Strona główna 0_Slider Biuro poselskie Nowoczesnej pokrył kurz

Biuro poselskie Nowoczesnej pokrył kurz

5

17 października miną dokładnie cztery lata od hucznego otwarcia biura poselskiego .Nowoczesnej w Świdnicy. Dzisiaj nie ma już ani posłanki, która miała tu urzędować, ani oznak jakiejkolwiek działalności. Poseł Krzysztof Mieszkowski tłumaczy zastój pandemią.

Biura poselskiego .Nowoczesnej nie sposób przeoczyć, bowiem znajduje się w centrum Świdnicy, na parterze i działacze zadbali o identyfikację wizualną. Wojciech Rut, szef Nowoczesnej w powiecie świdnickim, w 2016 roku mówił, że zależy mu na tym, by biuro było jak najbliżej ludzi, by można tu było wejść wprost z ulicy. Entuzjazm dla partii był spory i jej świdniccy członkowie oraz sympatycy nie szczędzili czasu i własnych pieniędzy, by wyremontować i wyposażyć dawny bar „Pasztecik” przy ul. Trybunalskiej 2.

Otwarcie biura przy Trybunalskiej 2. 17 października 2016 roku

W wyborach 2015 roku .Nowoczesna nie wprowadziła do parlamentu posła z okręgu wałbrzysko-świdnickiego. Ścisłą współpracę z okręgiem nr 2 nawiązała Joanna Augustynowska i to jej biuro miało funkcjonować w Świdnicy. W kwietniu 2017 roku pani poseł zmieniła partię na PO, a w 2019 nie weszła do parlamentu.

Na to, że pomieszczenia pod adresem Trybunalska 2 nadal są siedzibą .Nowoczesnej, wskazuje obecnie tylko reklama na oknach. Na pokrytych kurzem i pajęczynami drzwiach wejściowych nie ma żadnej tabliczki informacyjnej. Miejsce wygląda na opuszczone.

Jak zapewnia Wojciech Rut, .Nowoczesna w Świdnicy nadal istnieje, a biuro jest systematycznie opłacane. – To jest biuro pana posła Krzysztofa Mieszkowskiego i do niego proszę kierować pytania – mówi lider partii w powiecie. Jacek Iwancz, radny sejmiku wojewódzkiego z ramienia .Nowoczesnej, zaangażował się w tworzenie Stowarzyszenia „Nowa Nadzieja” (z byłym prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem na czele), ale potwierdza swoje członkostwo w .Nowoczesnej i zapewnia, że trwają prace nad tym, by biuro przy Trybunalskiej znów zaczęło funkcjonować.

– Praca w moim świdnickim biurze poselskim została wstrzymana przez pandemię koronawirusa. Jesteśmy w trakcie wypracowywania nowej formuły funkcjonowania biura. Ustalamy także ostatnie szczegóły dotyczące współpracy ze świdnickimi asystentami społecznymi, dzięki którym moje biuro poselskie będzie lepiej służyło mieszkankom i mieszkańcom Świdnicy – poinformował poseł Krzysztof Mieszkowski.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]l

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSoczewki a okulary. Czy można nosić zamiennie?
Następny artykułZostawił przykre napisy na budynkach policji i prokuratury. Usłyszał zarzut