Strona główna 0_Slider Alarmy bombowe w kolejnych świdnickich szkołach. Ewakuacja w „Dwójce” i „Szóstce”

Alarmy bombowe w kolejnych świdnickich szkołach. Ewakuacja w „Dwójce” i „Szóstce”

2

Od ubiegłego tygodnia szkoły na terenie całego kraju otrzymują zgłoszenia dotyczące podłożenia ładunków wybuchowych. W piątek służby interweniowały w kolejnych trzech placówkach oświatowych w Świdnicy.

Wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych rozsyłane są do placówek w całej Polsce. Zgłoszenia takie wpływają również do szkół w powiecie świdnickim. Z tego powodu, w ostatnim czasie służby interweniowały już kilkanaście razy. Wszystkie dotychczasowe alarmy okazywały się fałszywe.

Jak potwierdza Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy, kolejne zgłoszenia o takiej samej treści jak poprzednio trafiły w piątek do Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy, a także do przedszkola przy pl. Wojska Polskiego w Świdnicy. W dwóch pierwszych przypadkach dyrekcja placówek zadecydowała o przeprowadzeniu ewakuacji.

Policjanci przypominają i przestrzegają autorów “żartów” przed konsekwencjami, jakie grożą za takie czyny. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu można trafić za kratki na 8 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej.

/mn/