Strona główna Sport Inne Z mapą po zakątkach Parku Centralnego. Zbliżają się mistrzostwa Świdnicy w biegu...

Z mapą po zakątkach Parku Centralnego. Zbliżają się mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację

2

Już 19 września świdnicki Park Centralny stanie się areną zmagań uczestników mistrzostw Świdnicy w biegu na orientację. Celem imprezy jest nie tylko popularyzacja sportu, a w szczególności imprez biegowych na orientację, ale też zachęcenie świdniczan do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, umożliwiając przy tym sprawdzenie swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej. Start dla mieszkańców Świdnicy jest darmowy.

Organizatorem mistrzostw jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Hufiec ZHP Świdnica. Zawody rozegrane zostaną w sobotę, 19 września w Parku Centralnym w Świdnicy. Uczestnicy będą mogli wystartować indywidualnie na trasie krótkiej (1,8 km, 14 punktów kontrolnych) i długiej (3,0 km, 16 punktów kontrolnych) lub w kategorii drużynowej (2,3 km, 14 punktów kontrolnych). Równocześnie z Mistrzostwami Świdnicy odbędą się harcerskie Chorągwiane Zawody na Orientację, z osobnymi kategoriami oraz klasyfikacją.

Wyniki nieoficjalne wywieszane będą na bieżąco w biurze zawodów. Po upływie limitu czasu ostatniego startującego zawodnika zostaną ogłoszone wyniki oficjalne. Wyniki oficjalne zostaną umieszczone do 24 godzin po zakończeniu zawodów na stronie kmp2020.pl. Ceremonia dekoracji planowana jest na godzinę 12.00. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Start dla mieszkańców Świdnicy jest darmowy. Pozostali chętni są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 20 zł. Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 17 września 2020 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Ze szczegółowymi informacjami można się zapoznać w regulaminie imprezy.

/opr. mn/