Strona główna 0_Slider Trzej pracownicy Colgate z zarzutami kradzieży środków higienicznych o wartości miliona złotych

Trzej pracownicy Colgate z zarzutami kradzieży środków higienicznych o wartości miliona złotych

2

Dzięki pracy firmy detektywistycznej policja i prokuratura dotarły do osób, podejrzewanych o kradzież na ogromną skalę. Od marca ze świdnickiej fabryki Colgate zostały wyprowadzone produkty o wartości co najmniej miliona złotych. W Kłobucku wpadł paser, w Świdnicy zatrzymani zostali trzej pracownicy zakładu.

Policjanci z komendy w Kłobucku, na podstawie informacji przekazanej przez jedną z firm detektywistycznych z Warszawy, zatrzymali mieszkańca powiatu częstochowskiego i odzyskali przewożony przez niego towar, który pochodził z kradzieży. Jak się okazało, 29-latek od marca br. nabywał uprzednio skradzione artykuły higieniczne, których łączna wartość wyniosła ponad 300 tys. zł. – informuje Komenda Główna Policji. – Oficer dyżurny komendy w Kłobucku otrzymał zgłoszenie od przedstawiciela jednej z firm detektywistycznych z Warszawy, z którego wynikało, że drogami powiatu kłobuckiego przejeżdża właśnie pojazd dostawczy, którego kierowca ma „na pace” towar pochodzący z przestępstwa. Policjanci drogówki po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali do kontroli wskazany samochód dostawczy. Jak się okazało, znajdowały się w nim artykuły higieniczne, takie jak pasty do mycia zębów oraz płyny do płukania ust, które wcześniej zostały skradzione z terenu jednej z fabryk z województwa dolnośląskiego. Podejrzany usłyszał już zarzut paserstwa artykułów chemicznych o łącznej wartości ponad 307 tysięcy złotych. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Jak potwierdza prokurator rejonowy Marek Rusin, w związku z tą sprawą w Świdnicy zatrzymani zostali trzej pracownicy fabryki Colgate-Palmolive, którzy usłyszeli dwa zarzuty. Jeden dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która w sposób systematyczny dokonywała kradzieży towaru o wartości nie mniejszej niż milion złotych. Prokuratura zarzuca także każdemu z zatrzymanych kradzież mienia o wielkiej wartości.

– Mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia, ale ze względu na rozwojowy charakter śledztwa, szczegółów nie będziemy ujawniać – mówi prokurator Marek Rusin. Na wniosek prokuratury cała trójka decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 10 lat więzienia.

Agnieszka Szymkiewicz
Dziękujemy za CYNK! czytelnikowi portalu Swidnica24.pl

Poprzedni artykułOrły Stomatologii: Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu?
Następny artykułSkorzystaj z bezpłatnej rehabilitacji w Marconi Medica w Świdnicy