Strona główna Artykuł sponsorowany Orły Stomatologii: Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu?

Orły Stomatologii: Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu?

0

Białe zęby kojarzą nam się ze zdrowiem oraz osobami, których wizerunek jest nienagannie przemyślany. Są istotnym elementem w zawodach, w których liczy się prezencja (jak np. prezenter telewizyjny czy prawnik z Częstochowy). Dostępnych metod wybielania zębów jest bez liku, od tych dla domowego użytku, po sposoby, które musi wykonać stomatolog.  Z których możliwości warto skorzystać i gdzie szukać profesjonalisty?

Czy wybielanie zębów szkodzi?
Jak zwykle przy takich pytaniach, odpowiedź brzmi: to zależy. Musimy jednak wiedzieć, że bez względu na metodę, istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów, jak np. występowanie próchnicy, osłabione szkliwo czy nadwrażliwość zębów. Stan naszej jamy ustnej oraz jej przygotowanie może ocenić tylko  stomatolog w Krakowie podczas badania kontrolnego. Będziemy wówczas wiedzieli czy nasze zęby mogą zostać poddane takim zabiegom, czy może na przykład będzie potrzebne wybielanie metodą wzmacniającą szkliwo.

Druga część odpowiedzi na to pytanie, zawiera się w metodzie, którą chcemy zastosować. Prawda jest taka, że domowe środki do wybielania (pasty, żele, paski) nie są produktami tak pewnymi w efektach jak profesjonalne, stomatologiczne metody. Ich skład może nie być jasny, opakowania nierzadko wręcz krzyczą jakich to rezultatów nie otrzymamy, a po paru tygodniach używania preparatów zgodnie z instrukcją możemy w ogóle nie zauważyć efektu. Co gorsza, skład środka wybielającego mógł już niekorzystnie wpłynąć na stan naszego uzębienia.

Wybielanie zębów u stomatologa w Gdyni
Udając się na zabieg wybielania zębów do gabinetu stomatologicznego, mamy pewność, że zostaną zastosowane sprawdzone metody, które będą adekwatne do stanu naszego uzębienia. Wszystko odbywa się pod kontrolą lekarza, któremu zależy nie tylko na efekcie, ale również na zdrowiu jamy ustnej pacjenta. Jest to wartość nie do przecenienia, której nie uzyskamy stosując domowe metody na własną rękę. W tym przypadku jednak, znaczenie ma to do kogo udamy się z naszym problemem. Wybór stomatologa nie powinien być podyktowany jedynie niską ceną zabiegu.

Orły Stomatologii
Ranking Orły Stomatologii to lista stomatologów najlepiej ocenianych przez pacjentów, pogrupowanych według miejscowości działalności. Wyniki końcowe są w plebiscycie ORŁY obliczane na podstawie punktów, które każdy z ans może przyznać na portalach typu Google Maps, Zumi, Med24 czy Panorama Firm. Średnia ze zgromadzonych not, musi być równa lub przekroczyć 8/10 punktów, by gabinet stomatologiczny znalazł się na liście najlepszych w plebiscycie Orły Stomatologii.

/Artykuł sponsorowany/