Strona główna 0_Slider Trwa zbiórka, dzisiaj rusza licytacja. Cel: auto dla społecznika Waldemara Woźniaka

Trwa zbiórka, dzisiaj rusza licytacja. Cel: auto dla społecznika Waldemara Woźniaka

0

Szansa na spełnienie marzenia emerytowanego pocztowca z Pszenna jest coraz większa! Dzięki uruchomionej kilka dni temu zbiórce udało się zebrać blisko 9 tysięcy złotych. Dzisiaj na Facebooku ruszają licytacje.

Wywóz odpadów z okolic nabrzeża rzeki Piławy

Jego nieprzejednana postawa wobec śmieci podrzucanych do lasów, zagajników, nad rzeki, stawy, na pola i do przydrożnych rowów budzi podziw nie tylko w Polsce, ale już w całej Europie. Przez dwa lata emerytowany pracownik Poczty Polskiej zebrał ponad 100 ton odpadów. Przez kilka dni Waldemar Woźniak był na przymusowej przerwie po awarii poważnej wysłużonego auta. Nowy pojazd jest niezbędny. Ruszyła zbiórka na jego zakup.

Jak już informowaliśmy, przed tygodniem “padł” silnik w wysłużonym, 15-letnim Volkswagenie, którym Waldemar Woźniak po polnych drogach dojeżdżał do nielegalnych wysypisk w powiecie świdnickim. Małe, osobowe auto nie wytrzymało trudów. – Auto przeszło naprawę silnika, ale mechanik stwierdził, że to na długo nie pomoże. Za pół roku raczej będzie się nadawać na złom – mówi społecznik. Marzy o pickupie, którym mógłby nie tylko po wertepach dostać się do śmietnisk, ale także zabierać ze sobą zapasy worków i narzędzia do sprzątania. – Czasem trzeba wywieźć jedną lodówkę albo zabrać parę zapełnionych worków. Na takiej pace byłoby bardzo wygodnie! – mówi dodając, że sam z emerytury nie jest w stanie kupić takiego samochodu.

Po informacji o problemach społecznika, pojawiło się mnóstwo deklaracji pomocy i chęci wsparcia zakupu. Dzięki pomocy Agaty Pastuch z Komorowa, która już w lipcu przeprowadziła udaną zbiórkę na rzecz Waldemara Woźniaka, właśnie uruchomiona została kolejna zbiórka. Cel – 35 tysięcy złotych. Tyle powinno wystarczyć na zakup używanej terenówki wraz z ubezpieczeniem i zapasem paliwa. Zachęcamy do wpłat na zrzutka.pl.

Stan konta na dzisiaj to ponad 8 900 złotych. Agata Pastuch postanowiła wprowadzić jeszcze jedną możliwość wspierania zbiórki. Na Facebooku została ogłoszona licytacja. Organizatorka prosi o deklarowanie fantów i udział w licytacjach „Licytujemy dla Waldemara Woźniaka”.

/asz/

Poprzedni artykułCo doprowadziło do wybuchu na Wyspiańskiego? Prokuratura przesłucha poparzonego lokatora
Następny artykułTenisowa uczta na cześć wielkiego propagatora świdnickiego sportu [FOTO]