Strona główna Kultura Symfoniczne organy Schlaga

Symfoniczne organy Schlaga

0

Tajemnicze, majestatyczne, o potężnym brzmieniu blisko 4 tysięcy piszczałek… Największe organy w regionie zabrzmią ponownie już tej jesieni!


Znajdujące się w Kościele Pokoju symfoniczne organy firmy Schlag&Söhne z 1909 roku stanowią bezcenny zabytek. Wyróżniają się spośród innych instrumentów w regionie przede wszystkim wielkością – posiadają aż 62 głosy! Od 110 lat stale przyciągają wybitnych organistów z całego świata, ponieważ świdnicka XIX – wieczna wytwórnia organów Schlag znana jest w wielu krajach. Możliwości tego niezwykłego instrumentu ukaże po raz piąty program cyklu „Symfoniczne Organy Schlaga”.

Wystąpią Zuzana Ferjenčíková (recital organowy) oraz Zuzanna i Maciej Batorowie (duet organowy). Koncerty organizowane przez Fundację Dobrej Muzyki odbywać się będą w dniach: 25.09.2020 oraz 30.10.2020 roku w Kościele Pokoju w Świdnicy o godz. 18:30.

WSTĘP WOLNY za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Bezpłatną wejściówkę organizatorzy wysyłają e-mailem, należy napisać na adres: [email protected]
Podczas recitalu i duetu usłyszymy organową muzykę symfoniczną (XIX i XX – wieczna) oraz transkrypcje organowe literatury instrumentalnej, muzykę filmową i improwizacje.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka 2020”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków Gminy Miasto Świdnica.

Poprzedni artykułBliźniaki z podarunkami od gminy
Następny artykułWyczarowali mini ogród na zapyziałym podwórzu przy Równej [FOTO]