Strona główna Kultura Świdnickie tajemnice na Festiwalu Tajemnic

Świdnickie tajemnice na Festiwalu Tajemnic

0

Dolnośląski Festiwal Tajemnic podczas pandemii zmienił swoją formułę i od lipca on-line możemy oglądać go w sieci. Powakacyjnie raz w tygodniu Joanna Lamparska, pomysłodawczyni i organizatorka imprezy, zaprasza do siebie ciekawych rozmówców, którzy opowiadają nam o Dolnym Śląsku. Gościem najbliższego odcinka będzie nasza Świdnica. Opowie o niej dziennikarz, publicysta i wydawca – Andrzej Dobkiewicz, redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego.

– Tajemnice czekają za każdym rogiem. Jak je odkrywać? Od czego zacząć poszukiwania skarbów i czym jest prawdziwy skarb? – zapraszają organizatorzy. – Będziemy opowiadali m.in. o akcji związanej z kulami z największego działa na Śląsku, o odnalezieniu średniowiecznego domu książęcego kucharza, wojnach o piwo, półgroszki i …muchy, a także o pewnych grobach z XVI wieku, które po odkryciu zostały błyskawicznie zasypane. Z pewnością podpytamy Andrzeja Dobkiewicza o pociąg pancerny ze Świdnicy, pewien depozyt z czasów II wojny światowej i kontakty z dziećmi dawnych mieszkańców Dolnego Śląska.

– Odkąd pamiętam historia Świdnicy jest jedną z moich pasji – mówi Dobkiewicz. – Każde nowe odkrycie, każdy znaleziony dokument czy kamień na ulicy związany z historią tego miasta, są dla mnie jak największy skarb. I o tych skarbach opowiem Państwu w rozmowie z pisarką i podróżniczką Joanną Lamparską.

Serdecznie zachęcamy świdniczan do oglądania – środa, 16 sierpnia, godzina 20. Wystarczy kliknąć w link do wydarzenia poniżej. https://www.facebook.com/events/761340784717935/

/red./

Poprzedni artykułPobiegli w Wierzbnej
Następny artykułWspólne sprzątanie Świebodzic