Strona główna Sport Lekkoatletyka Pobiegli w Wierzbnej

Pobiegli w Wierzbnej

0

Miłośnicy biegania stanęli w sobotę, 12 września na starcie I Biegu Wierzbnów, którego organizatorem było Stowarzyszenie Wierzbna.DR. Na trasie, która liczyła 8 kilometrów spotkało się wielu sportowców, aby nie tylko wspólnie pobiegać, ale również aktywnie spędzić wolny czas.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o każdy szczegół. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii open, a o posiłek regeneracyjny dla biegaczy zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Zawody otworzyli wspólnie burmistrz Leszek Michalak, Krystian Ulbin, prezes Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” oraz Wojciech Pawłowski ze Stowarzyszenia Wierzbna.DR.

Cieszę się, że I Bieg Wierzbnów zgromadził tak wielu sportowców. To pierwsza edycja tej imprezy i mam nadzieję, że nie ostatnia. Życzę uczestnikom wielu sportowych emocji oraz niezapomnianych wrażeń. A my kibice zadbamy o to, aby oklaskami zachęcić wszystkich biegaczy do uzyskania jak najlepszych wyników – mówił podczas otwarcia biegu burmistrz Leszek Michalak.

Na biegu w Wierzbnej pojawili się także wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na leczenie Justyny Ciok z Marcinowic. Wydarzenie I Bieg Wierzbnów otrzymało dofinansowanie przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu” w ramach operacji pod nazwą „Poznajemy i zachowujemy nasze dziedzictwo”.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułKolejne wideo z interwencji w Pastuchowie. – Analizujemy całe zdarzenie, a nie fragmenty – odpowiada prokurator
Następny artykułŚwidnickie tajemnice na Festiwalu Tajemnic