Strona główna 0_Slider Otylia Jędrzejczak w Świebodzicach. Rekiny trenowały pod okiem absolutnej mistrzyni!

Otylia Jędrzejczak w Świebodzicach. Rekiny trenowały pod okiem absolutnej mistrzyni! [101 ZDJĘĆ]

2

W swojej karierze sięgnęła po złoto olimpijskie i triumfy w mistrzostwach świata oraz Europy, a teraz dzieli się swoją wiedzą z młodymi adeptami sportu. Świebodzice znalazły się na drodze programu Otylia Swim Tour, której twarzą jest oczywiście nasza znakomita pływaczka, Otylia Jędrzejczak. Mistrzyni odwiedziła Świebodzice w niedzielę, 13 września, a w warsztatach wzięła udział 60-osobowa grupa pływaków Rekina, a także ich rodzice. 

To był wyczerpujący dzień dla około 100 młodych pływaków w wieku od 8 do 14 lat (60 pływaków Rekina + 40 osób z całej Polski). W trakcie ośmiogodzinnych warsztatów był czas na zajęcia w basenie, zajęcia suche w hali sportowej, jak również spotkania z psychologiem sportu, dietetykiem i samą Otylią Jędrzejczak, która chętnie odpowiadała na pytania i dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem. W zajęciach z dietetykiem i psychologiem wziąć udział mogli również rodzice naszych pływaków, którzy z pewnością wynieśli z tych spotkań sporą dawkę wiedzy.

Organizatorzy warsztatów przygotowali dla dzieci sporą ilość gadżetów, między innymi: pamiątkową koszulkę, basenowy ręcznik, sportowy komin na szyję, a także przekąski. Impreza idealnie wpisała się w jubileusz 15-lecia działalności Klubu Sportowego Rekin Świebodzice, który również przygotował niespodzianki dla swoich podopiecznych. Pływacy otrzymali nowe czepki, a także okolicznościowe koszulki z okazji 15-lecia klubu. Dla młodych adeptów pływania spotkanie z mistrzynią pozostanie w pamięci z pewnością jeszcze na długo.

/MDvR/