Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatnie dni letniej aury? Świdniczanie korzystają z pięknej pogody

Ostatnie dni letniej aury? Świdniczanie korzystają z pięknej pogody [FOTO]

0

Tłumy spacerowiczów w miejskich parkach, całe rodziny na rowerowych wycieczkach, a także wypełnione klientami letnie ogródki – w ten weekend świdniczanie wyjątkowo chętnie korzystali z pięknej aury, która według synoptyków może nam towarzyszyć do środy. Kolejne dni mają jednak przynieść ochłodzenie.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 14 września:

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C na zachodzie do 28°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: w dzień zachmurzenie małe, temperatura maksymalna od 25°C do 27°C, wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 14°C do 17°C, wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem wzmagający się do dość silnego, południowy i południowo-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 15 września:

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C lokalnie 31°C na zachodzie do 29°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: w dzień zachmurzenie małe, temperatura maksymalna od 26°C do 28°C, wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 14°C do 16°C, wiatr umiarkowany i dość silny, południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 16 września:

Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Temperatura maksymalna od 28°C do 30°C, w części Przedgórza Sudeckiego około 26°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, z kierunków południowych.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na czwartek, 17 września:

Zachmurzenie umiarkowane i duże. W dzień przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C, na Przedgórzu Sudeckim od 18°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 14°C obniżająca się do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek-niedzielę:

Zachmurzenie małe, przejściowo w sobotę umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C, jedynie w niedzielę cieplej, około 20°C. Wiatr w piątek przeważnie umiarkowany, północny, w sobotę i w niedzielę słaby i umiarkowany południowo-wschodni i wschodni.

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński