Strona główna 0_Slider Pobili interweniujących policjantów. Dzisiaj tłumaczą się przed prokuratorem

Pobili interweniujących policjantów. Dzisiaj tłumaczą się przed prokuratorem

17

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 47 i 25 lat, którzy w sobotę w Pastuchowie zaatakowali interweniujących policjantów. W poniedziałek obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostaną przesłuchani.

Około godziny 18.00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez 47-letniego mieszkańca miejscowości oraz jego 25-letniego syna – relacjonował Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.

Stopklatka z nagrania zarejestrowanego w Pastuchowie

Całe zajście zostało zarejestrowane przez świadka interwencji. – Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy, ukazuje z jaką agresją i brutalnością zaatakowano funkcjonariuszy policji – zaznaczał Szczepaniak. Zaatakowana policjantka nie odniosła poważniejszych obrażeń, natomiast policjant doznał obrażeń głowy.

Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali głównego prowodyra i sprawcę, a jego 25-letni syn został zatrzymany w wyniku działań operacyjnych jeszcze tego samego dnia. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty – dodał oficer prasowy KPP Świdnica. W poniedziałek mężczyźni będą przesłuchiwani w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy.

Za czynną napaść na funkcjonariuszy policji mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

/mn/

Poprzedni artykułJednolity plik kontrolny – co warto o nim wiedzieć?
Następny artykułZ Zielonej Góry na tarczy