Strona główna 0_Slider Peleton kolarzy-amatorów przejechał przez Świdnicę podczas akcji „Świdnica na rowery”

Peleton kolarzy-amatorów przejechał przez Świdnicę podczas akcji „Świdnica na rowery” [63 ZDJĘCIA]

2

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się rajd rowerowy zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ponad 700 kolarzy przejechało ulicami Świdnicy sprzed Urzędu Miejskiego do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie do godziny 13:00 trwał piknik sportowy. 

Rowerzyści wyruszyli na specjalnie oznakowaną trasę mierzącą około 9 kilometrów o godzinie 10:00. Następnie jadąc ulicami Świdnicy dotarli na stadion, gdzie o 11:30 rozpoczął się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Na uczestników czekały m.in. ciepły poczęstunek, dmuchańce, gry i zabawy zorganizowane przez LZS Świdnica, a także malowanie twarzy i inne animacje, których autorami była „Ale heca”. Poza tym wśród uczestników losowane nagrody, a Prewencjusz, maskotka świdnickiej Straży Miejskiej, wraz ze strażnikami rozdawał rowerzystom odblaski. Na dodatkową pochwałę zasługuje społeczności Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przyodziani w koszulki z logo szkoły najpierw dzielnie przejechali pełną trasę, a następnie wspólnie bawili się podczas trwającego pikniku. 

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Celem rajdu tradycyjnie jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a także Narodowego Dnia Sportu, który w tym roku przypadł na 19 września. 

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPonad 900 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Nowy przypadek w powiecie świdnickim
Następny artykułSportowy festyn dla przedszkolaków za nami! [104 ZDJĘCIA]!