Strona główna 0_Slider Niezabezpieczona wieża oświetleniowa przyciąga ryzykantów. PKP zapowiada zmiany

Niezabezpieczona wieża oświetleniowa przyciąga ryzykantów. PKP zapowiada zmiany

9

Po kolejnej interwencji straży pożarnej i policji, Polskie Koleje Państwowe zapowiadają zabezpieczenie dostępu do wieży oświetleniowej znajdującej się w sąsiedztwie ulicy Towarowej. Obiekt regularnie przyciąga śmiałków, którzy usiłują wspiąć się na metalową konstrukcję.

Wieża oświetleniowa przy Towarowej od lat stoi niezabezpieczona. Okoliczni mieszkańcy, widząc osoby – w tym dzieci – wspinające się na stalową konstrukcję, wielokrotnie prosili straż pożarną i policję o interwencję. Ostatnie zgłoszenie w tej sprawie służby ratunkowe otrzymały 5 września. Na miejscu nie zastano wówczas żadnego ze śmiałków usiłujących wdrapać się na szczyt wieży.

Jak potwierdzają przedstawiciele świdnickiej policji oraz straży miejskiej, interwencje przy Towarowej prowadzone były już wielokrotnie. Na zaniedbanym terenie należącym do spółki PKP często dochodzi też do libacji. Kolejarze zapewniają jednak, że w najbliższym czasie rozwiązany zostanie problem „wspinaczy”. – Planujemy zabezpieczyć wieżę oświetleniową przed dostępem osób trzecich na przełomie września i października bieżącego roku – deklaruje Bartłomiej Sarna z Polskich Kolei Państwowych S.A.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPizza na dowóz to jest to! Sprawdź nocną pizzerię we Wrocławiu
Następny artykułOdszkodowanie za opóźniony pociąg – kiedy przysługuje?