Strona główna Sport Piłka ręczna Kto sięgnie po zwycięstwo w derbach regionu?

Kto sięgnie po zwycięstwo w derbach regionu?

0

Te mecze zawsze elektryzują zawodników, działaczy i kibiców z obu miast. Jak zawsze możemy spodziewać się zażartej walki o każdą piłkę. Już w sobotę, 26 września w ramach drugiej kolejki II ligi piłkarzy ręcznych, ŚKPR Świdnica zmierzy się w wyjazdowym pojedynku na parkiecie Żagwi Dzierżoniów.

Oba zespoły nieszczególnie weszły w nowy sezon. ŚKPR przegrał w swojej hali z Wolsztyniakiem 28:29, natomiast Żagiew wysoko uległa na wyjeździe SPR-owi Oleśnica 22:32. W sobotę obie ekipy będą chciały sięgnąć po pierwszy komplet punktów. Za gospodarzami będzie przemawiał atut własnej hali, ale faworytem będzie chyba jednak ŚKPR, który w przeciwieństwie do rywali utrzymał skład z poprzedniego sezonu. – Derby zawsze rządzą się swoimi prawami. W Dzierżoniowie czeka nas trudny mecz – uważa trener Szarych Wilków, Krzysztof Terebun.

W poprzednim sezonie rozegrano tylko jeden mecz pomiędzy ŚKPR-em i Żagwią. W Dzierżoniowie wygrali gospodarze 38:26. Marcowy rewanż w Świdnicy nie doszedł do skutku. Mecz odwołano z powodu rozpoczynającej się właśnie pandemii koronawirusa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Jak informują gospodarze na trybuny zostanie wpuszczonych jedynie 150 osób. Przed wejściem na widownie dokonywany będzie pomiar temperatury, przy wejściu należy pozostawić numer telefonu.

2. kolejka (26–27.09)
Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica
Polonia Środa Wlkp. – Spartakus Buk
Orlik Brzeg – Zew Świebodzin
Wolsztyniak – Tęcza Kościan
Trójka Nowa Sól – SPR Oleśnica
Sparta Oboirniki Wlkp. pauzuje
OSiR Komprachcice – EUCO UKS Dziewiątka Legnica

/ŚKPR/

Poprzedni artykułŚwidnica z programem dofinansowania in-vitro. Ordynator Kubiaczyk: akurat dzisiaj w naszym szpitalu urodził się maluch poczęty tą procedurą
Następny artykułNagroda Kulturalna Dolnego Śląska „Silesia” dla świdnickiego „Kręgu”