Strona główna 0_Slider Kierowcy przeklinają stan dwóch przejazdów kolejowych. Koniec remontu jeszcze w tym miesiącu?

Kierowcy przeklinają stan dwóch przejazdów kolejowych. Koniec remontu jeszcze w tym miesiącu?

5

Już od niemal roku zmotoryzowani poruszający się ulicami Westerplatte oraz Bystrzycką irytują się stanem przejazdów znajdujących się na trasie rewitalizowanej linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem. Przedstawiciele odpowiadającej za inwestycję spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że przejazdy zyskają nową nawierzchnię do końca września.

Przypomnijmy, oba przejazdy znajdują się na trasie rewitalizowanej za blisko 200 mln złotych linii kolejowej nr 285. Prace w ramach tej inwestycji na dobre ruszyły we wrześniu 2019 roku i okazały się problematyczne zwłaszcza dla kierowców przemieszczających się ruchliwą ulicą Westerplatte. – Nic się tu nie robi. Samochody utykają, rowerem ciężko przejechać. Nikt nie reaguje. Podsypują tylko co jakiś czas piaskiem, który jest wypłukiwany po każdych opadach deszczu – wskazuje jedna z mieszkanek Świdnicy.

Jak tłumaczy inwestor odpowiadający za remont linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem, likwidacja uciążliwej i wyboistej trasy przez przejazdy na Westerplatte i Bystrzyckiej nastąpi w najbliższych tygodniach. – Nawierzchnia na dwóch przejazdach na ulicach Bystrzyckiej i Westerplatte zostanie wyremontowana do końca września – zapewnia Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Oprócz odnowionej nawierzchni oba przejazdy zostaną wyposażone w nowe urządzenia zabezpieczające. Urządzenia te będą uruchomione po zakończeniu całości prac /w branży sterowania ruchem kolejowym/ w przyszłym roku – gdy linia zostanie otwarta dla prowadzenia ruchu pasażerskiego – dodaje Ząbek.

/mn/

Poprzedni artykułTenisowa uczta na cześć wielkiego propagatora świdnickiego sportu [FOTO]
Następny artykułZlekceważyli sądowy zakaz, grozi im kara więzienia