Strona główna 0_Slider Justyna Ciok zaczęła otrzymywać lek. Rodzina wciąż czeka na docelową terapię

Justyna Ciok zaczęła otrzymywać lek. Rodzina wciąż czeka na docelową terapię

0

21-latka z Marcinowic jest już doskonale znana mieszkańcom nie tylko swojej rodzinnej miejscowości, ale całego powiatu. Walkę jej rodziny i przyjaciół o zebranie środków na kosztowne leczenie wspierają tysiące osób. Dzisiaj Justyna Ciok zaczęła przyjmowanie leku, który ma powstrzymać rozwój nowotworu i dać czas na podjęcie właściwej terapii genowej.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie. Obecnie przebywa w klinice w Heidelbergu. – Dzisiaj zdecydowaliśmy się na podanie Justynce leku, który może powstrzymać rozwój nowotworu. Cały czas czekamy na odpowiedź z klinik w Stanach Zjednoczonych i Francji o możliwości terapii genowej – mówi Mariusz Ciok, ojciec Justyny. Podawany obecnie lek może mieć liczne skutki uboczne, ale Justyna mimo to nie zrezygnowała. Jest zdeterminowana, chce walczyć o swoje życie i marzenia.

Dotychczasowe leczenie i konsultacje są finansowane dzięki datkom, przekazywanym na rzecz Justyny. Miesięczny koszt to ok. 45 tysięcy złotych. Docelowa terapia może kosztować ok. miliona euro.

Cały czas trwa zbiórka, przygotowywany jest kolejny piknik charytatywny, który odbędzie się 3 października w Mokrzeszowie. Start o godz. 13.00 na miejscowym boisku. Na uczestników wydarzenia czekać będą licytacje fantów (m.in. lot balonem dla 2 osób, 2 karnety umożliwiające wstęp na wszystkie mecze Górnika Trans EU Wałbrzych rozgrywane w Wałbrzychu w sezonie 2020/2021), występy artystyczne i taneczne, samochody terenowe i motocykle, stoiska gastronomiczne, a także atrakcje dla najmłodszych. W dalszym ciągu trwa zbiórka fantów na licytacje – osoby chcące przekazać rzeczy na ten cel proszone są o kontakt z organizatorami.

Wszyscy, którym leży na sercu los Justyny, mogą dołączać do facebookowej grupy “Drużyna Justyny Ciok – walczymy o życie”. Na Facebooku prowadzone są także licytacje.

Zbiórka na leczenie trwa na stronie: https://www.siepomaga.pl/justyna-ciok

Wpłaty na rzecz Justynki można również kierować na konto:
Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA: 28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Justyna Ciok”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko: „Justyna Ciok”

PAYPAL: [email protected]
Wpłaty z zagranicy prosimy kierować na konto:
IBAN: PL12 1090 2398 0000 0001 4307 1844
SWIFT CODE: WBKPPLPP
Lub na konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
ZAWSZE W TYTULE TRZEBA WPISAĆ: „JUSTYNA CIOK”

Poprzedni artykułGmina Świdnica wybuduje żłobek i przedszkole. Nowa placówka pomieści w sumie 120 dzieci
Następny artykułAlarmy bombowe w szkołach na terenie całego kraju. Służby sprawdzały również placówki w powiecie świdnickim