Strona główna 0_Slider Gmina Świdnica wybuduje żłobek i przedszkole. Nowa placówka pomieści w sumie 120...

Gmina Świdnica wybuduje żłobek i przedszkole. Nowa placówka pomieści w sumie 120 dzieci

0

Na grudzień przyszłego roku planowane jest rozpoczęcie działalności nowego żłobka, który powstanie przy ulicy Słonecznej w Pszennie. Gmina Świdnica właśnie ogłosiła przetarg na budowę parterowego obiektu. W ramach II etapu prac do żłobka dobudowane zostanie kolejne skrzydło, w którym będzie mieścić się nowe przedszkole.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, do 30 września 2021 roku mają zostać zakończone prace związane z budową żłobka o powierzchni 811 m². W nowej placówce znajdzie się miejsce dla trzech oddziałów żłobkowych liczących po 24 dzieci. Z kolei do 31 maja 2022 roku ma potrwać budowa dodatkowego skrzydła o powierzchni 737 m², w którym powstanie przedszkole mieszczące dwa oddziały dla 50 dzieci.

Oprócz budynku zespołu żłobkowo-przedszkolnego, przy ulicy Słonecznej powstanie też plac zabaw dla dzieci, ustawione zostaną elementy małej architektury, wybudowany zostanie parking mieszczący 44 samochody, a także nasadzona zostanie zieleń.

Wygląd elewacji planowej placówki żłobkowo-przedszkolnej (mat. przetargowe UG Świdnica)

Wykonawcy zainteresowani realizacją oświatowej inwestycji mogą składać swoje oferty do 12 października. Zgodnie z zapisami Wieloletniej Prognozy Finansowej, na budowę nowej placówki w latach 2020-2022 przewidziano 10 mln złotych.

/mn/

Poprzedni artykułTrendy jesień-zima 2020. Co będzie modne w nowym sezonie?
Następny artykułJustyna Ciok zaczęła otrzymywać lek. Rodzina wciąż czeka na docelową terapię