Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Atrakcje na ziemi i w powietrzu podczas lotniczego pikniku w Świebodzicach, walka ze schodami podczas VII Bieg na Wieżę Ratuszową, a może koncerty w świdnickiej katedrze i teatrze? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Piknik lotniczy w Świebodzicach (sobota-niedziela)

Urząd Miejski w Świebodzicach oraz świebodzickie Towarzystwo Lotnicze zapraszają na piknik lotniczy, który odbędzie się w dniach 12-13 września. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00. W ciągu dwóch dni na uczestników czekać będzie szereg atrakcji, w tym m.in. pokazy lotnicze, tresury psów, sprzętu gaśniczego, pojazdów i sprzętu wojskowego. O godzinie 16:00 w sobotę dla uczestników pikniku zagra Kasia Lipert z zespołem Castle Dreams. Na zakończenie pierwszego dnia wyświetlony zostanie film “Dywizjon 303”.

Wszystkich chętnych na miejsce imprezy dowiezie bezpłatnie specjalny autobus miejski. Z rozkładem jazdy można się zapoznać na stronie UM Świebodzice.

Sportowa sobota w Świebodzicach

III liga piłki nożnej kobiet: ŻAP Polonia – KKS Zabrze (sobota)

Piłkarki Polonii Świdnica debiutują w rozgrywkach III ligi. 12 września o godz. 14.00 na stadionie miejskim im. Janusza Kusocińskiego (ul. Śląska 35) w kolejnym meczu zmierzą się z ekipą z Zabrza. Wstęp wolny.

Koncert „Śladami Mistrzów” w świdnickiej katedrze (sobota)

12 września o godzinie 19.00 w świdnickiej katedrze rozpocznie się koncert z cyklu „Śladami Mistrzów”.

Wystąpią tym razem młodzi, utalentowani świdniccy artyści: organista Jakuba Moneta i jego szkolny kolega, wiolonczelista, Miłosz Nowakowski. W programie utwory J.S.Bacha, W.A.Mozarta, C.Saint-Saënsa, O.Wermanna i Ch.M.Widora.

Wstęp wolny.

Świdnicki Przegląd Muzyczny „Truskawka”: ŚLAD + OYA (sobota)

Czekając na osłabienie pandemii wracamy do Truskawkowych koncertów w najlepszych możliwych i najbezpieczniejszych warunkach czyli w sali teatralnej ŚOK! Świdnicki Przegląd Muzyczny dawno nie gościł w tym miejscu – mamy nadzieję na udany powrót do korzeni! – piszą organizatorzy sobotniego wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety: 10 zł. Szczegóły na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

ŚLAD
Pojawili się na scenie zupełnie niespodziewanie i w 2019 roku zagrali rekordową, wśród lokalnych wykonawców, ilość koncertów, zdobywając także kilka nagród – ostatnio podczas Pikniku Country w Mrągowie w kategorii “piosenka drogi”. Zespół założyli bracia Andrzej i Rafał Oryńczak, do których po pewnym czasie dołączył Marcin Rut (bas) i Wiktor Wasylik (perkusja). Ich autorskie, wpadające w ucho kompozycje łączą elementy country, bluesa i rocka dzięki czemu znajdują uznanie wśród różnorodnej publiczności, czego przykładem był tegoroczny koncert podczas Truskawki.

OYA
Grają klasycznego rock’n’rolla z chwytliwymi melodiami, nawiązującego do klasyków złotej ery i uzupełnionego charakterystycznym wokalem. Kapela ruszyła 4 maja 2020 roku z inicjatywy Grzegorza Zwolińskiego i Damiana Świędrycha, znanych świdnickiej publiczności m.in z występów podczas Truskawki pod szyldami Striker i Białe Drzewa. Tym razem towarzyszy im Krzysiek Szary (ex-Angry Again) na perkusji i Michał Mosór na gitarze. Niedawno skończyli nagrywać 4-utworową EP-kę, której cyfrowa premiera będzie miała miejsce w dniu koncertu.

VII Bieg na Wieżę Ratuszową (niedziela)

13 września odbędzie się kolejna – siódma już edycja Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową. W tegorocznej imprezie udział będzie mogło wziąć 200 śmiałków, którzy zmierzą się z pętlą wokół Rynku, a następnie z 222 schodami prowadzącymi na taras widokowy.

Jak co roku zapraszamy do świdnickiego Rynku, gdzie odbędzie się kolejna edycja Biegu na Wieże Ratuszową. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapisy uczestników rozpoczną się o godzinie 10:00 w Rynku – warto się pośpieszyć bowiem dla 100 pierwszych zapisanych osób, na mecie będzie czekał pamiątkowy medal. Limit miejsc wynosi 200 osób. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Dodatkowo dla najszybszych czekać będą nagrody ufundowane przez organizatorów. Partnerami biegu są: Urząd Miejski w Świdnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Hermes Świdnica – czytamy w komunikacie Lokalnej Organizacji Turystycznej Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Koncert Grupy MoCarta „Wśród gwiazd, czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta” (niedziela)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Grupy MoCarta „Wśród gwiazd, czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta”. To tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę…

„Grupa MoCarta wśród gwiazd” to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

/opr. mn/

Poprzedni artykuł„Sami obcy” na żywo i online
Następny artykułCountry, blues i rock’n’roll na żywo w Świdnickim Ośrodku Kultury