Strona główna Artykuł sponsorowany Catering dietetyczny w Katowicach. Skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybierz dietę dla...

Catering dietetyczny w Katowicach. Skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybierz dietę dla siebie

0

Catering dietetyczny już od dłuższego czasu cieszy się sporym uznaniem na rynku. Polega on na tym, że klient zamawia pod wskazany adres całodzienny zestaw posiłków, które są zdrowe, dietetyczne i zbilansowane. Nazywany jest dietą pudełkową i zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Ile kosztuje dieta pudełkowa w Katowicach? Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Co wpływa na ostateczną cenę diety pudełkowej? Jak wybrać najlepszą opcję?

Dieta pudełkowa
Tego typu usługa gastronomiczna istnieje w naszym kraju już od ponad 20 lat, jednakże dopiero od kilku lat wzbiła się na wyżyny popularności. Fit catering to opcja, po którą sięgają nie tylko celebryci i sportowcy – coraz chętniej wybierają ją osoby, które po prostu nie mają czasu na gotowanie w domu. Już od jakiegoś czasu dieta pudełkowa przestała być postrzegana jako usługa ekskluzywna, z której korzystają jedynie zamożne osoby. Wynika to z dynamicznych zmian w krajowej gospodarce, jak i z rosnącymi wynagrodzeniami oraz rozpowszechnianiem korporacyjnego stylu życia.

Co ciekawe, przez wzrost zapotrzebowania na catering dietetyczny, od kilku lat powstają setki nowych firm zajmujących się takimi usługami. Z usługi tej skorzystamy zarówno w większych, jak i mniejszych miastach, takich jak Siedlce, Suwałki, Wałbrzych, Kraków, Gdańsk, Poznań, czy też Warszawa. Ogromny wybór wśród tylu firm cateringowych jest dla klientów sporą zaletą i pozwala dobrać dietę do własnych oczekiwań i preferencji. W tym przypadku skorzystać możemy z dobrych jakościowo posiłków w atrakcyjnych cenach.

Cena diety pudełkowej
Cena cateringu dietetycznego jest różnorodna w zależności od danej firmy oraz oferty, którą wybierzemy. Zarówno w Katowicach, jak i w innych miastach te ceny są różne. Najtańsze diety pudełkowe kosztować nas mogą około 30 zł za dzień, a najdroższe rozwiązania to koszt rzędu nawet do 140 zł za dzień. Spore różnice sprawiają, że każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie.

Z czego wynika cena cateringu dietetycznego?
Cena diety pudełkowej zależy od rodzaju oferowanych posiłków oraz tego, ile kalorii wybierzemy. Najdroższą opcją jest food cost, który wiąże się z kosztem artykułów spożywczych, jakie są potrzebne do przygotowania dań. Inaczej kształtuje się cena za dietę dla sportowca 4000 kcal, a inaczej za dietę odchudzającą na poziomie 1000 kcal. Przykładowo standardowo 2000 kcal w jednej z firm kosztować będzie 60 zł za dzień, a w innej 40 zł za dzień. Różnica wynikać może z jakości składników użytych w trakcie przygotowania posiłku.

Firmy cateringowe zaserwować mogą tanie chleby tostowe lub droższe pełnoziarniste chleby na domowym zakwasie. Jeśli zdecydujemy się zatem na droższe oferty, zazwyczaj korzystać będziemy z produktów o podwyższonym standardzie, takich jak egzotyczne owoce, produkty ekologiczne, produkty nazywane superfoods, czy też najlepsze jakościowo własne wyroby podane w sposób restauracyjny.

Ostateczna cena diety pudełkowej
Ostateczna cena diety pudełkowej jest związana także z szeregiem innych czynników, które warto wziąć pod uwagę. Firmy cateringowe muszą zapłacić wynagrodzenie pracownikom, dietetykom, technologom żywienia i innym osobom zatrudnionym. Koszty te inaczej kształtować się będą w wielkich miastach, takich jak Poznań, a inaczej np. w Białymstoku. Kolejną kwestią jest opłacenie czynszu i opłat za lokal gastronomiczny, lecz również leasingów i kredytów na samochody-chłodnie, fachowy sprzęt do kuchni, kosztów dostawy pod dom i zakupu pudełek na żywność. Jeśli chodzi o koszty dostawy diety pudełkowej, są one różne w zależności od lokalizacji i mogą wynosić od kilku do kilkunastu złotych.

Wybierając dietę pudełkową, warto zastanowić się, jakie posiłki nam interesują i jaki cel chcemy osiągnąć dzięki takiej opcji. W przypadku, gdy w Katowicach wybierzemy za tanią dietę, istnieje ryzyko, że posiłki bazować będą na mało wyszukanych i dosyć tanich produktach spożywczych. Wiele zależy od naszych oczekiwań, wymagań naszego podniebienia, jak i naszej świadomości żywieniowej oraz możliwości finansowych.

Skorzystaj z porównywarki Cateromarket.pl i wybierz dietę dla siebie: https://cateromarket.pl/catering-dietetyczny/katowice

/Artykuł sponsorowany/